Začíname spoluprácu s VOD Eyelet
Publikované 23/1/2020

Eyelet je nová VOD platforma, ktorá prepája medzinárodné filmové a kultúrne časopisy a ponúka ich čitateľom možnosť sledovať filmy priamo pod článkami. Okrem Kinečka sú momentálne súčasťou siete Eyelet magazíny ako Little White Lies, desistfilm, Altyazi alebo Cineuropa, ďalšie budú pribúdať.

Prakticky to znamená, že pri niektorých textoch na stránke Kinečka sa postupne budú objavovať embedy. Priamo cez ne sa užívatelia môžu zaregistrovať, zaplatiť (kupujete si kredity, ktorými potom platíte za filmy) a sledovať film – všetko bez toho, aby odišli zo stránky. Ak na Eyelet narazíte pri čítaní iného magazínu, film môžete sledovať aj tam pomocou rovnakých prihlasovacích údajov. Sledovanie jedného filmu spravidla stojí 4 € – a čo je dôležité, časť týchto peňazí pôjde aj Kinečku, takže každým sledovaním filmu podporujete aj nás.

Projekt je iba na začiatku, a filmy na Kinečku preto budú pribúdať iba postupne. O filmoch, ktoré má Eyelet v katalógu, budeme taktiež cielene písať.

Spoluprácu Kinečka s Eyelet začíname online festivalom mladého francúzskeho filmu MyFrenchFilmFestival. V najbližších dňoch postupne zverejníme 11 filmov z festivalového programu. Keďže ide o špeciálnu akciu, cena za streamovanie jedného filmu bude v týchto prípadoch iba 2 €.

Filmy, ktoré budete môcť do 16. februára v rámci MyFrenchFilmFestival vidieť:
Jessica Forever (r. Caroline Poggi, Jonathan Vinel)
Savage (r. Vincent Mariette)
Holy Tour (r. Méryl Fortunat-Rossi, Valéry Rosier)
The Bare Necessity (r. Erwan Le Duc)
To the Ends of the World (r. Guillaume Nicloux)
Escape from Raqqa (r. Emmanuel Hamon)
Mothers‘ Instinct (r. Olivier Masset-Depasse)
The Swallows of Kabul (r. Zabou Breitman, Eléa Gobbé-Mévellec)
School’s Out (r. Sébastien Marnier)
Meteorites (r. Romain Laguna)
With the Wind (r. Bettina Oberli)