MFFF: School’s Out
Publikované 8/2/2020

Spoluprácu Kinečka s VOD Eyelet začíname online festivalom mladého francúzskeho filmu MyFrenchFilmFestival. V najbližších dňoch postupne zverejníme 11 filmov z festivalového programu. Viac o Eyelet a MyFrenchFilmFestival nájdete tu.

L’Heure de la sortie
(r. Sébastien Marnier, FR, 2018, 103 min.)
Festivaly: MFF Benátky 2018

SK: Stredoškolský učiteľ vyskočí z okna pred zrakmi svojich vystrašených študentov. Aj napriek tejto tragédii zostávajú šiesti z nich zvláštne pokojní a bez emócií. Pierre, ich nový učiteľ, si všimne odmeranosť tejto skupiny študentov. Zdá sa, že inteligentná a vyspelá šestica tínedžerov po škole pripravuje tajomný plán. Pierre nimi začína byť posadnutý a rýchlo sa nechá vtiahnuť do ich strašidelnej hry. Jeho život sa zmení na nočnú moru.

EN: A high school teacher throws himself from the classroom window before the terrified eyes of his students. Despite the tragedy, six of them remain oddly cool and unemotional. Pierre, the new substitute teacher, notices the hostile behaviour of this close-knit clique. Smart and precocious, the six teenagers seem to be preparing a mysterious plan after school. Pierre becomes obsessed with them and is quickly sucked into their sinister game. His life soon turns into a nightmare.

Film je možné sledovať do 16. februára 2020.