MFFF: With the Wind
Publikované 12/2/2020

Spoluprácu Kinečka s VOD Eyelet začíname online festivalom mladého francúzskeho filmu MyFrenchFilmFestival. V najbližších dňoch postupne zverejníme 11 filmov z festivalového programu. Viac o Eyelet a MyFrenchFilmFestival nájdete tu.

Le vent tourne
(r. Bettina Oberli, CH/FR, 2018, 87 min.)
Festivaly: FF Locarno 2018

SK: Odľahlá farma v švajčiarskom regióne Jura: Pauline a Alex tu žijú sebestačne a v harmónii s prírodou. Ich celoživotný projekt je spečatený láskou, ideálmi a prácou. Pár je teraz pripravený urobiť krok k úplnej samostatnosti a začať si vyrábať vlastnú elektrinu. Príchod Samuela, ktorý im má nainštalovať veterné turbíny, však Pauline znepokojí a nabúra ich vzťah a hodnoty.

EN: An isolated farm in a remote part of the Jura region: this is where Pauline and Alex are living in complete self-sufficient harmony with nature. Their life project is sealed by their love, their ideals and their work. The couple is now ready to take the step towards total independence, and start producing their own electricity. The arrival of Samuel, who comes to install a wind turbine, deeply troubles Pauline, upsetting their relationship and their values.

Film je možné sledovať do 16. februára 2020.