MFFF: Mothers’ Instinct
Publikované 4/2/2020

Spoluprácu Kinečka s VOD Eyelet začíname online festivalom mladého francúzskeho filmu MyFrenchFilmFestival. V najbližších dňoch postupne zverejníme 11 filmov z festivalového programu. Viac o Eyelet a MyFrenchFilmFestival nájdete tu.

Duelles
(r. Olivier Masset-Depasse, FR/BE, 2018, 93 min.)
Festivaly: MFF Toronto 2018

SK: Brusel, začiatok 60. rokov. Alice a Céline žijú v dvojdome. Sú najlepšie priateľky a aj ich deti Theo a Maxime vyrastajú ako bratia. Obe rodiny spolu trávia všetok čas. Dokonalá harmónia sa naruší, keď Maxime, syn Céline, vypadne z okna a zomrie. Všetko sa odohrá rýchlo a Alice, ktoré bola svedkom nehody, už chlapcovi nemohla pomôcť. Céline, zaslepená bolesťou zo straty syna, viní Alice, že ho nezachránila. Célinino správanie je čoraz podozrivejšie a Alice sa bojí, že priateľka sa jej pomstí na synovi Theovi.

EN: Brussels, early 60’s. Alice and Céline live in twin bourgeois houses. They are best friends as are their children, Theo and Maxime, who have grown up like brothers. Both families spend all their time together. This perfect harmony is broken when Maxime, Céline’s son, tragically falls to his death from his bedroom window. This accident happens very quickly and Alice, witness of the scene, can’t save him. Blinded by the pain, Céline blames Alice for not saving her son. Céline’s behavior becomes more and more suspicious. Alice fears her friend is seeking revenge on her son Theo.

Film je možné sledovať do 16. februára 2020.