Všade dobre, #spolusami najlepšie
Publikované 1/8/2020

Párty v kine? Romantický večer? Alebo hororová noc? Vychutnajte si kino len pre seba vďaka súkromným projekciám #spolusami v Kine Film Europe v Pistoriho paláci v Bratislave.

Len VY si môžete vybrať ČO, KEDY A S KÝM si pozriete!

Kino dodržiava všetky doteraz známe protipandemické nariadenia a dôsledne dezinfikuje priestory. Spolu s priateľmi alebo rodinou si tak môžete za primeranú cenu objednať akýkoľvek film z portfólia distribučnej spoločnosti Film Europe a zarezervovať si kino len pre seba.

Aby ste nemuseli dlho váhať a hľadať vhodnú snímku, prelistujte si jednoduchý katalóg, v ktorom nájdete filmy podľa žánru a nálady.


Zo špeciálne pripravenej ponuky filmov Film Europe odporúčame:

PÁRTY MIX / Filmy ako stvorené pre večer v dobrej spoločnosti s ešte lepším aperitívom.

BEATS (r. Brian Welsh, Veľká Británia, 2019, 101 min)

Rok 1994, malé mesto v strednom Škótsku. Najlepších kamarátov Johnna a Spannera spája od detstva pevné puto. Keď sa ocitnú na prahu dospelosti, ich životné cesty sa rozdelia: Johnno sa aj s rodinou sťahuje do peknej štvrte iného mesta a Spanner musí čeliť neistej budúcnosti v zapadákove. Ale blížiace sa leto bude iné – ako pre nich, tak pre celú krajinu – Británia zažíva explóziu freeparty scény a zrod  najväčšieho kontrakultúrneho hnutia mládeže v tej dobe.

Obidvaja túžia po dobrodružstve a úniku a rozhodnú sa pre poslednú spoločnú akciu a vyrazia na nelegálnu rave party. Ukradnú peniaze Spannerovmu staršiemu bratovi a pod vedením D-Manna, DJa z pirátskej rozhlasovej stanice, vstúpia do podsvetia charakterizovaného anarchiou, slobodou a priamym stretom s poriadkovou službou.

Andrej Kabal: Jediný dobrý systém je soundsystém

SVIEŽE LETNÉ TITULY / Osviežte sa ľahkým filmom v príjemne vychladenom kine.

TU TO MUSÍ BYŤ (This Must Be the Place, r. Paolo Sorrentino, Taliansko / Francúzsko / Írsko, 2011, 113 min)

Filmom Tu to musí byť prináša známy taliansky režisér Paolo Sorrentino, oceňovaný doma i v zahraničí a oslavovaný divákmi aj filmovými kritikmi, netradičnú vizuálne atraktívnu road-movie drámu o hľadaní vlastnej identity a zmierení sa so svojou minulosťou i so sebou samým.

Hlavnou postavou príbehu je starnúci, no kedysi veľmi slávny rocker Cheyenne, ktorý žije so svojou dlhoročnou partnerkou v obrovskej prázdnej vile v Dubline, stále sa oblieka ako za starých dobrých čias a jeho jedinou priateľkou je dospievajúce mladé dievča. Smrť jeho židovského otca, s ktorým pred 30 rokmi prerušil kontakt, ho privedie do New Yorku, kde sa dozvie o útrapách svojho otca a rodiny v poľskom Osvienčime počas druhej svetovej vojny, najmä v rukách bývalého dôstojníka SS Aloisa Müllera. Doposiaľ znudený a otrávený Cheyenne sa rozhodne tohto bývalého nacistu a vojnového zločinca  nájsť, aby pomstil niekdajšie neprávosti páchané voči otcovi. Na ceste naprieč USA však Cheyenne stretáva rôznych ľudí, ktorí mu pomáhajú zmieriť sa s otcovou smrťou i so svojím vlastným životom. Cesta za pomstou sa pre Cheyenna mení na cestu vykúpenia z jeho vlastnej minulosti.

TEPLO A ROMANTIKA / Horúce filmové tituly pre zaľúbencov a romantikov.

LÁSKA NA PRVÝ BOJ (Les combattants, r. Thomas Cailley, Francúzsko, 2014, 98 min)

Láska na prvý boj je celovečerným debutom francúzskeho režiséra Thomasa Cailleyho, ktorý svojím predchádzajúcim krátkym filmom Paris Shanghai (2010) zaznamenal obrovský medzinárodný úspech. Aj vo svojej dlhometrážnej prvotine zobrazuje nečakanú „zrážku“ a spoločnú cestu dvoch diametrálne odlišných postáv, ktoré posúvajú hranice svojich možností. 

Zdá sa, že Arnaud strávi pokojné leto v kruhu svojej rodiny, kolegov z práce a najbližších priateľov. Jedného dňa si však všimne krásnu, no drsnú Madeleine, stelesňujúcu čistú energiu a neustály pohyb, ktorá ho svojím nevhodným a niekedy násilným správaním záhadne priťahuje. Kým mierumilovný Arnaud berie veci tak ako sú, naopak, Madeleine neustále s niečím bojuje a prekonáva samu seba. Jej snom je podstúpiť armádny výcvik a Arnaud sa rozhodne ju v tom podporovať a chrániť, čím sa jeho stereotypný život prevráti hore nohami. Nič však nevyjde podľa ich plánu, pretože vzájomne nepatria do svojich rozdielnych svetov. Jediným východiskom je  vytvoriť si nový.

PODĽA SKUTOČNÝCH UDALOSTÍ / Neuveriteľné skutočné príbehy, ktoré sa dostali na filmové plátna.

3 DNI V QUIBERONE (3 Tage in Quiberon, r. Emily Atef, Nemecko / Rakúsko / Francúzsko, 2018, 115 min)

Čierno-biela intímna snímka 3 dni v Quiberone režisérky Emily Atef zachytáva trojdňový pobyt slávnej herečky Romy Schneider v rehabilitačnom centre v Quiberone, kde prebieha jej posledné interview pre renomovaný nemecký magazín Stern. Počas týchto dní, sprevádzaná svojou najbližšou priateľkou, odhaľuje pred novinárom a fotografom svoju dušu a neuvedomujúc si celkom  následky  spontánnej úprimnosti  odpovedí otvára svoju 13. komnatu.

Jedna línia filmu nám rozpráva príbeh slávnej herečky, ktorá sa napriek úspešnej kariére dostala do ťažkej životnej situácie, v druhom pláne dominuje téma bezohľadnosti médií, ktoré cynicky parazitujú na utrpení známej herečky s jednoznačným cieľom – predať „intímne detaily“ zo života celebrity bulváru. Fascinujúcim zážitkom z tohto filmu je – okrem iného –  absolútne presvedčivý výkon hlavnej protagonistky – nemeckej herečky Marie Bäumer v úlohe Romy Schneider.

DIVNÉ FILMY / Zamotajte sa v spleti bizarných príbehov.

ZABITIE POSVÄTNÉHO JELEŇA (The Killing of a Sacred Deer, r. Yorgos Lanthimos, Írsko / Veľká Británia, 2017, 121 min)

Steven Murphy je úspešný kardiochirurg, ktorý žije v luxusnej vile s krásnou ženou a dvoma deťmi zdanlivo pokojný život. Prečo ale po práci vyhľadáva spoločnosť čudáckeho teenagera Martina, ktorému sa snaží dávať otcovské rady do života? A prečo sa Martin stále viac vtiera do Stevenovej nenápadne čudáckej rodiny? Odkiaľ sa berú nevysvetliteľné tragické udalosti, ktoré premenia život Murphyovcov v úplné peklo? Kľúčová osobnosť gréckej divnej vlny Jorgos Lanthimos so svojou dvornou scenáristkou Efthymis Filippou vytvoril modernú parafrázu antickej drámy o neodvratnej vine a krutom treste, vyšinutú meditáciu o vzťahu medzi symbolickým a reálnym. Precízne herectvo, majstrovská práca kamery Thimiosa Bakatakisa, trierovsky hutná atmosféra, ťaživo pomalé tempo, lámanie tabu a ľahké náznaky čierneho humoru charakterizujú tento „klinický horor“, v ktorom platí: oko za oko, srdce za srdce.

Eva Križková: Byť mužom je tragédia

FESTIVALOVÉ PECKY / Filmy ovenčené vavrínmi z prestížnych festivalov.

SAULOV SYN (Saul Fia, r. László Nemes, Maďarsko, 2015, 107 min)

Strhujúci historický triler, ktorý mení spôsob zobrazenia holokaustu a upiera divákovi bezpečný odstup od témy.

Osvienčim, 1944. Maďarský žid Saul Ausländer je členom Sonderkommanda, ktoré je v mašinérii vyhladzovacieho tábora pridelené k práci pri plynových komorách a hromadách, na ktorých sa pália ľudské ostatky. Keď apatický Saul uprostred kopy mŕtvol objaví telo svojho syna, prebudí sa v ňom naliehavá potreba obstarať mu riadny židovský pohreb. Bez ohľadu na nebezpečenstvo, všeobecné utrpenie a plánovanú vzburu sa Saul vydáva na delirickú cestu koncentračným táborom s jediným cieľom – nájsť rabína.

SCANDI / Čerstvá nádielka severského filmu počas letných mesiacov.

PLNOTUČNÁ SEBALÁSKA (Fat Front, r. Louise Detlefsen,
Louise Unmack Kjeldsen, Dánsko / Švédsko / Nórsko, 2019, 90 min)

V Škandinávii dochádza k revolúcii. Fat Front je príbeh o mladých škandinávskych ženách, ktoré už majú dosť seba-nenávisti a hanby a hrdo sa nazývajú FAT, TLSTÉ. Vyžadujú rešpekt a uznanie v spoločnosti zameranej na stravu a zároveň zápasia s nedostatkom vlastnej hodnoty. Príliš dlho si nevážili svoje životy. Čakali, že prv, než si kúpia šaty, zájdu na diskotéku a nájdu lásku – musia schudnúť. To však neprichádzalo. Našli sa ale navzájom a objavili hnutie body positivity. Uvoľnili šunky a mľandravé stehná a použili svoje telá ako aktivistické nástroje. S provokatívnym tónom feminizmu a umeleckým prístupom k prírodzenej kráse tento film zmení spôsob, akým telá vnímame. Je to film o hanbe a povstaní, ale aj o humornej a srdečnej ceste partie mladých energických žien. Snímku uvedieme v predpremiére na prehliadke severskej kinematografie SCANDI 2020.

Tomáš Procházka: Let’s talk about špek bejby

🙂 / Sranda musí byť!

REBELKY (Rebelles, r. Allan Mauduit, Francúzsko, 2019, 87 min)

Sandra, bývalá miss regiónu Nord-Pas-de-Calais, nemá prácu ani vzdelanie, a preto sa vráti bývať k matke. Nájde si prácu v miestnej konzervárni, kde musí odrážať návrhy svojho šéfa, ktorému nešťastnou náhodou spôsobí smrť. Pri nehode sú prítomné dve jej kolegyne. Keď sa tri robotníčky chystajú privolať pomoc, objavia v skrinke mŕtveho tašku plnú peňazí. A vtedy sa začnú problémy.

PRE RODINY S DEŤMI / Osvedčené rodinné tituly pre vás a vaše ratolesti.

DILILI V PARÍŽI (Dilili à Paris, r. Michel Ocelot, Francúzsko, 2018, 95 min)

Animovaná rozprávka Dilili v Paríži je ďalším filmom z dielne Michela Ocelota, ktorý nám prostredníctvom dobrodružstva malého dievčatka priblíži obdobie belle epoque v dejinách Francúzska. Odvážna Dilili spolu so svojím kamarátom Orelom sa vydajú po stopách spolku, ktorý stojí za únosmi dievčat v Paríži. Mladí hrdinovia stretnú počas svojho „vyšetrovania“ významné osobnosti tej doby – od Marie Curie až po Marcela Prousta. Každá z nich im poskytne pomocnú ruku či indíciu. Dostanú sa na pozoruhodné miesta, do tajomného prípadu sa prelína mágia  a na jeho konci sa tradične stretne dobro so silami temna.


A nezabúdajte, že v priestoroch baru na vás čaká ponuka alko aj nealko nápojov a slaných a sladkých potešení.

Rezervácie mailom na kino@filmeurope.eu alebo na stránke www.kino.filmeurope.sk.


Zdroj: TS