VIS online streaming: Random White Dudes
Publikované 30/5/2018

Počas štyroch dní 29.5. – 1.6. vám Kinečko umožní zúčastniť sa festivalu krátkych filmov Vienna Shorts online. Uvidíte 4 filmy zo sekcie FOCUS, ktorej témou je tento rok “Musíme nesúhlasiť”!

Na kurátorskom výbere tejto sekcie sa zúčastnili štyri partnerské inštitúcie, z ktorých každá divákom predstavuje vlastný pohľad na tému “Musíme nesúhlasiť”:  VIS Vienna Independent Shorts (podsekcia O strovoch a obetných baránkoch: A náhle vybuchla nenávisť), Glasgow Internazional Short Film Festival (podstekcia Vôľa ľudu), L’Alternativa, Festival De Cinema Independent De Barcelona (podsekcia Osobné a politické) a Berlinale Shorts (podsekcia “Domov je tam, kde túžim meniť veci”). Umelecký riaditeľ Vienna Independent Shorts, Daniel Ebner vybral z každej z týchto podsekcií jeden film, ktorý podľa neho najlepšie vystihuje celý koncept, aby sme ho spoločne prezentovali čitateľom a divákom Kinečka.

Dnes si pozrite krátky film Random White Dudes /GB 2017, 4 min, réžia:  Young Fathers/. Tento film vybrali do programu Vienna Shorts partneri zo škótskeho festivalu Glasgow International Short Film Festival v rámci podsekcie Vôľa ľudu.

Random White Dudes je videoklip, ktorý sa nebude páčiť len fanúšikom hudobnej skupiny Young Fathers. Kontrapunkt historických portrétov bielych šľachticov na stenách National Scotich Gallery a živelnej energie čierneho tanečníka/speváka skupiny Young Fathers navodí zimomriavky každému súdnemu divákovi.