VIS online streaming: (Self)exhibitions: Coming Out
Publikované 28/5/2018

Počas štyroch dní 29.5. – 1.6. vám Kinečko umožní zúčastniť sa festivalu krátkych filmov Vienna Shorts online. Uvidíte 4 filmy zo sekcie FOCUS, ktorej témou je tento rok “Musíme nesúhlasiť”!

Na kurátorskom výbere tejto sekcie sa zúčastnili štyri partnerské inštitúcie, z ktorých každá divákom predstavuje vlastný pohľad na tému “Musíme nesúhlasiť”:  VIS Vienna Independent Shorts (podsekcia O strovoch a obetných baránkoch: A náhle vybuchla nenávisť), Glasgow Internazional Short Film Festival (podstekcia Vôľa ľudu), L’Alternativa, Festival De Cinema Independent De Barcelona (podsekcia Osobné a politické) a Berlinale Shorts (podsekcia “Domov je tam, kde túžim meniť veci”). Umelecký riaditeľ Vienna Independent Shorts, Daniel Ebner vybral z každej z týchto podsekcií jeden film, ktorý podľa neho najlepšie vystihuje celý koncept, aby sme ho spoločne prezentovali čitateľom a divákom Kinečka.

Dnes si pozrite krátky film (Self)exhibitions: Coming Out /Španielsko 2015, 4 min, režisérka: Florencia Aliberti/. Tento film vybrali do programu Vienna Shorts partneri z katalánskeho festivalu  L’Alternativa, Festival de Cinema Independent de Barcelona v rámci podsekcie Osobné a politické. 

(Self)exhibitions: Coming Out, ako napovedá už názov, prostredníctvom nových médií svižne vypovedá niekoľko príbehov mladých ľudí, ktorí sa rozhodnú oznámiť svojim rodičom, že sú “gay”.