The Match Factory prechádza pod Mubi
Publikované 20/1/2022

Globálna streamovacia platforma Mubi zameriavajúca sa na artovú kinematografiu odkúpila jedného z najsilnejších filmových sales agentov, no taktiež produkčnú spoločnosť The Match Factory založenú v roku 2006 Michaleom Weberom.

V oficiálnom vyjadrení zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Mubi Efe Çakarel hovorí: „Ako dlhoroční partneri The Match Factory sme si získali obrovský obdiv a rešpekt k Michaelovi a jeho tímu. Nemohli by sme byť viac nadšení z toho, že sa k nám pripojili pri realizovaní cieľa, ktorý jasne zdieľame: priniesť nádhernú kinematografiu milovníkom filmu po celom svete. Mubi a The Match Factory sú vysoko komplementárne firmy a tešíme sa, že sa spojíme s našimi priateľmi.“

V katalógu The Match Factory sa nachádza približne 400 titulov vrátane všetkých filmov Akiho Kaurismäkiho, viacerých filmov Apichatponga Weerasethakula, Jima Jarmuscha, Jasmily Žbanić, Christiana Petzolda, Marca Bellocchia, Alice Rohrwacher či Miguela Gomesa. V  programe tohtoročného Berlinale má spoločnosť dva filmy v hlavnej súťaži: A E I O U – A Quick Alphabet of Love režisérky Nicolette Krebitz and Rabiye Kurnaz vs. George W. Bush Andreasa Dresena. Zároveň má tri tituly v predvýbere Oscara pre Najlepší zahraničný celovečerný film: Great Freedom (r. Sebastian Meise, 2021), Drive My Car (r. Rjúsuke Hamaguči, 2021) a Prayers for the Stolen (r. Tatiana Huezo, 2021).