Spolu sami na Kinečku online
Publikované 28/5/2019

V rámci našej témy mesiaca Film is (not) Dead! o smrti a zmŕtvychvstaní kinematografie (a v kinematografii) si vďaka spolupráci s DAFilms.cz môžete na Kinečku pozrieť krátky film Spolu sami (2018) o živote po strate milovanej osoby. Autorka Diana Cam Van Nguyen v ňom spracováva citlivú tému prostredníctvom hraného i animovaného filmu. Skutočné rozprávanie doplnené o animované rekonštrukcie bolestných situácií nahliada do myšlienok trojice mladých ľudí, ktorí sú predčasne vystavení problematike smrti.

Film mal svetovú premiéru na Medzinárodnom filmovom festivale v Rotterdame v sekcii Voices shorts a bol ocenený ako Najlepší český experimentálny dokumentárny film na 22. ročníku Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Ji.hlava.

Čochvíľa sa tiež môžete tešiť na rozhovor s Dianou Cam Van Nguyen, ktorá je študentkou magisterského programu katedry animovanej tvorby na FAMU a vyspovedala ju naša redaktorka Eliška Děcká. Pozrite si Spolu sami a neváhajte sa o ňom dozvedieť viac! Link pod článkom >>

Spolu sami
Diana Cam Van Nguyen