Septembrové seriálové novinky
Ivana Hucíková 14/9/2018

Televízna jeseň prinesie v najbližších mesiacoch očakávané návraty známych seriálov ako Narcos a House of Cards, ale aj nové zaujímavé projekty, ktoré zabojujú o priazeň divákov. Už v septembri sa tak môžeme tešiť na mená ako Michel Gondry, Jim Carrey, Cary Joji Fukunaga, Emma Stone alebo Jonah Hill.

Kidding
Showtime
Season 1, 10 dielov
Online od: 9.septembra 2018

Herec Jim Carrey a režisér Michel Gondry sa naposledy stretli v roku 2004 pri práci na úspešnom filme Večný svit nepoškvrnenej mysle. Po 14-tich rokoch ich znovu spojil televízny projekt Kidding, ktorý prináša príbeh Jeffa (Carrey), obľúbeného moderátora televízneho programu pre deti. Jeff v tomto programe vystupuje ako Mr. Pickles a z televíznej obrazovky sa postupom rokov prihováral už niekoľkým generáciám. Mnohí ho poznajú iba ako milého pána z televízie, ktorý sa vždy len usmieva. V skutočnosti však až toľko dôvodov na úsmev nemá. Napriek tomu, že je súčasťou úspešného multimiliónového programu pre deti, jeho osobný život je poznačený tragédiou a neľahkou situáciou v rodine.
Režijný rukopis Gondryho je veľmi citeľný už v samotnom traileri k seriálu a chvály kritiky na Carreyho herectvo naznačujú, že môže ísť o veľmi zaujímavý nový televízny projekt.

Forever
Amazon
Season 1, 8 dielov
Online od: 14. septembra 2018

Forever je novým projektom Alan Yanga, známeho najmä ako spolutvorcu úspešného seriálu Master of None (Netflix, 2017). V roku 2018 prichádza Yang s komediálnym seriálom, do ktorého obsadil hviezdy Saturday Night Life, Freda Armisena a Mayu Rudoplh. Tí stvárňujú manželskú dvojicu žijúcu pokojným a komfortným životom na predmestí mesta Riverside v štáte Kalifornia. 12 rokov ich manželstva upadlo do každodenného stereotypu a ten sa krúti okolo rovnakých rozhovorov na rovnaké témy, rovnakého jedla a rovnako stráveného voľného času. Po tom, čo June (Rudolph) presvedčí svojho manžela Oscara (Armisen), aby spoločne absolvovali lyžiarsky zájazd, veci naberú nečakaný a pre dvojicu doposiaľ nepoznaný spád.

BoJack Horseman
Netflix
Season 5, 12 dielov
Online od: 14. septembra 2018

Netflix v septembri prichádza s dlho očakávanou piatou sériou animovaného seriálu BoJack Horseman. Herec BoJack bol hviezdou sitcomu z 90.-tych rokov a v súčasnosti sa všemožnými spôsobmi snaží oživiť svoju kariéru a zašlú slávu. V novej sérii sa o to pokúsi účinkovaním v novom seriáli s názvom Philbert, kde stvárni hlavnú postavu, nápadne pripomínajúcu jeho samotného. Príbeh BoJackovej blízkej priateľky a „ghost writerky“ Diane sa v piatom pokračovaní bude točiť okolo jej nového účesu a partnerských problémov s Mr. Peanutbutterom. Diváci sa takisto môžu tešiť na staré známe postavy podivína Todda, Horsmanovej agentky Princess Carolyn alebo 17-ročnej Hollyhock, ktorá sa v živote BoJacka objavila len nedávno.

Viac sa o tomto seriáli a dôvodoch, prečo sa ho oplatí sledovať, môžete dozvedieť aj z podrobnejšej Kinečko recenzie Róberty Tóthovej.

Maniac
Netflix
Miniséria, 10 dielov
Online od: 21.septembra 2018

Cary Joji Fukunaga, režisér tej dobrej série megaúspešného seriálu True Detective (HBO, 2014), sa vracia s novým projektom pre televíznu stanicu Netflix.
Maniac je 10-dielna seriálová adaptácia nórskeho rovnomenného seriálu. V jeho americkej verzii sa v hlavných úlohách predstavia Emma Stone a Jonah Hill ako Annie Landsberg a Owen Milgron, ktorí sú spolu s ďalšími ôsmimi neznámymi dobrovoľníkmi súčasťou experimentu s novou farmaceutickou látkou. Tá má počas skúšobnej doby troch dní, ktoré všetci strávia v zariadení Neberdine Pharmaceutical, bez žiadnych komplikácií a vedľajších efektov permanentne vyriešiť ich problémy, traumy alebo problémy s ich mentálnym zdravotným stavom. Radikálna nová liečba však nemusí fungovať tak, ako si všetci predstavujú.

Kidding (Zdroj: Showtime)
Forever (Zdroj: Amazon)
BoJack Horseman (Zdroj: Netflix)
Maniac (Zdroj: Netflix)