Októbrové seriálové novinky
Ivana Hucíková 10/10/2018

Tohtoročný október sa bude musieť zaobísť bez pokračovania obľúbeného seriálu Stranger Things, no ponúkne návrat už známych a divácky úspešných seriálov, ale aj pár nových projektov, ktoré stoja za povšimnutie.

Big Mouth
Netflix
Season 2, 10 dielov
Online od: 5. októbra 2018

Obľúbený animovaný seriál o dospievajúcich tínedžeroch sa vracia s druhým pokračovaním. Diváci sa tak opäť stretávajú s hlavnými postavami Nickom, Andrewom, Jessi a Missy, ktorí majú plné ruky práce s ich divokou pubertou. Popritom, ako sa snažia vyznať v novom svete plnom hormónov a sexuálnych podnetov, im na ramenách sedia „anjeli/démoni strážni“ – Maurice a Connie, ktorí im nie vždy rozumne radia, ako pochopiť všetko to, čo sa okolo nich a s nimi deje. Seriál určite ocenia aj dospelí diváci, ktorým pripomenie úsmevné roky ich vlastného dospievania. 

The Haunting of Hill House
Netflix
Season 1, 10 dielov
Online od: 12. októbra 2018

Tento rok sa halloweensky október bude musieť zaobísť bez pokračovania už spomínaného megaúspešného seriálu Stranger Things z dielne Netflixu. Jeho tretia séria je totiž naplánovaná až na rok 2019. Streamovacia služba tak prišla s náhradou v podobe hororovej novinky s názvom The Haunting of Hill House. Seriál je adaptáciou rovnomenného amerického románu Shirley Jackson a prináša príbeh súrodencov, ktorí ako deti vyrastali v dome s povesťou najstrašidelnejšieho miesta v krajine. Ako dospelí sú po tragédii nútení vrátiť sa domov a čeliť tak duchom minulosti, ukrytým niekde za stenami ich starého rodinného domu. 

Camping
HBO
Season 1,  8 dielov
Online od: 14. októbra 2018

Po skončení úspešného seriálu Girls z dielne HBO v roku 2017 sa jeho autorky, režisérky a producentky, Lena Dunham a Jenny Kronner, pustili do ďalšej spolupráce no novom projekte. Tým sa stal seriál Camping, ktorý je americkou adaptáciou britského seriálu s rovnakým názvom. Camping sleduje narodeninovú oslavu 45-ročného Walta (David Tennant), ktorá sa mala odohrať počas víkendu v prírode s jeho manželkou a priateľmi. Jeho žena Kathryn (Jennifer Garner) je však posadnutá organizovaním a agresívnym kontrolovaním každého bodu víkendového programu. A keď sa k tomu pripočítajú nevyspytateľní priatelia, intrigy a medvede, môže to byť ešte zaujímavé a celkom komické.

Making a Murderer Part 2
Netflix
Season 2,  10 dielov
Online od: 19. októbra 2018

V roku 2015 prišiel Netflix s jedným z jeho prvých veľkých hitov – true crime seriálom Making a Murderer. Režisérky Laura Ricciardi a Moira Demos zmapovali 10 rokov trvajúci súdny proces so Stevenom Averym, ktorý bol krivo obvinený z vraždy Penny Beerntsen a vo väzení strávil 18 rokov, kým ho na základe DNA dôkazov v roku 2003 neprepustili. O dva roky neskôr bol však znovu obvinený a odsúdený za ďalšiu vraždu, do ktorej mal byť zapletený aj jeho synovec Brendan. Prvá séria odkrývala príbeh obvinených. Tá druhá prinesie príbehy Stevena a Brendana ako odsúdených na doživotie a snahu právnikov o dokázanie ich neviny a zmanipulovaného procesu. Vďaka spolupráci filmárok s rodinami oboch odsúdených sa tak opäť môžeme tešiť na detailne vystavaný kriminálny príbeh a náhľad do toho, ako (ne)funguje americký súdny systém.

Big Mouth (Zdroj: Netflix)
The Haunting of Hill House (Zdroj: Netflix)
Camping (Zdroj: HBO)
Making a Murderer Part 2 (Zdroj: Netflix)