Októbrové seriálové novinky
Ivana Hucíková 6/10/2019

Big Mouth
Season 3, 10 dielov
Netflix
Online od: 4. októbra 2019

Jeden z najobľúbenejších animovaných seriálov o puberte a dospievaní z produkcie Netflixu je späť. Tretia séria sa zameriava na koncept toxickej maskulinity v prostredí strednej školy. Chalani si zostavujú rebríčky najpríťažlivejších spolužiačok podľa povrchných kategórií ako telo, tvár a pod., a dievčatám sa to ani trochu nepozdáva.
Seriál Big Mouth je známy najmä tým, že sa nebojí prevracať nepohodlné témy ako hormóny, hanba a depresia do komických situácií. V novej sérii sa ako hviezdni hostia dokonca objavia aj Fab Five z ďalšej divácky úspešnej šou Netflixu Queer Eye, ktorí prídu zmeniť život trénerovi Stevovi. Určite to bude stáť za to!

Peaky Blinders: Gangy z Birminghamu
Season 5, 6 dielov
Netflix
Online od: 4. októbra 2019

Piate pokračovanie seriálu o rodine kriminálnikov z anglického Birgminghamu priniesla v auguste britská televízia BBC. Do svetovej televíznej distribúcie prichádza vďaka Netflixu 4. októbra.
Nová séria sa točí okolo začiatku finančnej krízy v roku 1929 a rozmachu vplyvu rodiny Shelbyovcov za oceánom. Tommyho Shelbyho (Cillian Murphy) osloví charizmatický politik s odvážnou víziou pre Anglicko a od toho, ako sa k jeho ponuke postaví hlava vplyvnej rodiny s kriminálnym pozadím, bude závisieť nielen osud jeho blízkych, ale aj celej krajiny. Autori seriálu sľubujú hlbší pohľad do vnútorného sveta Tommyho a zatiaľ najakčnejšie pokračovanie príbehu.

Mr. Robot
Season 4, 13 dielov
HBO GO/ Amazon Prime
Online od: 6. októbra 2019

Hneď niekoľko divácky úspešných televíznych projektov odštartuje v mesiaci október svoje posledné seriálové pokračovania. Mr. Robot je jedným z nich.
Autori seriálu si dali záležať na tom, aby o deji štvrtej, a teda poslednej série seriálu Mr. Robot neunikli na verejnosť žiadne informácie. O pokračovaní vieme teda len toľko, že sa bude celé odohrávať v období jedného vianočného týždňa, tesne po udalostiach, ktoré ukončili predchádzajúcu sériu. V hlavných úlohách sa opäť predstavia držiteľ ocenenia Zlatý glóbus a Oskara za najlepší mužský herecký výkon Rami Malek ako Elliot Alderson a Christian Slater ako Mr. Robot.

Batwoman
Season 1, 8 dielov
The CW
Online od: 6. októbra 2019

O Batmanovi už tri roky v Gothame nikto nepočul. Policajti v meste bez maskovaného hrdinu nestíhajú efektívne bojovať s kriminálnikmi a s narastajúcim násilím. Do Gothamu sa po rokoch strávených v armáde vracia sesternica Bruca Wayna Kate, ktorá chce pomôcť svojmu otcovi ochrániť mesto. Dokonale ovláda bojové umenie, jazdí na motorke, je na baby a v obleku Batwoman jej to dosť sekne. Predtým, ako sa však Kate stane oficiálne novým symbolom nádeje pre Gotham, musí úspešne poraziť nielen šialenú antagonistku Alice, ale aj svojich vnútorných démonov.
Seriál reaguje na vlnu ženských hnutí kritizujúcich nedostatočnú reprezentáciu iných ako mužských superhrdinov na televíznych obrazovkách a prináša adekvátnu náhradu za známeho maskovaného muža v ženskej podobe. Do hlavnej úlohy autori obsadili skvelú Ruby Rose, známu najmä zo seriálu Orange Is the New Black.

Rhythm + Flow
Season 1, 10 dielov
Netflix
Online od: 9. októbra 2019

Streamovacia platforma Netflix prichádza s prvou hudobnou dokumentárnou šou z vlastnej produkcie, ktorá hľadá vychádzajúce hviezdy hip-hopu. V Los Angeles, New Yorku, Chicagu alebo Atlante hľadajú tých najlepších z najlepších, aby im pomohli zviditeľniť ich talent a odštartovať úspešnú kariéru v hudobnom priemysle.
Netflix túto show uvedie netradične v priebehu troch týždňov. Diváci zvyknutí na okamžitú dostupnosť kompletných sérií hneď v prvý deň premiéry tak budú musieť byť trpezliví a dávkovať si Rhythm + Flow postupne. Show má vraj ďaleko od podobných formátov typu Superstar alebo Talent a v porote predstaví držiteľku hudobnej ceny Grammy a hviezdu filmu Zlatokopky Cardi B, chicagskeho rapera Chance the Rapper a hip-hopovú legendu z Atlanty Tip „T. I.“ Harrisa.

Watchmen
Season 1, 10 dielov
HBO
Online od: 20. októbra 2019

Jednou z dvoch vlajkových lodí stanice HBO v mesiaci október má byť nový seriál z  vlastnej produkcie s názvom Watchmen. Seriál je televíznou adaptáciou rovnomenného ikonického DC komiksu, ktorý je zasadený do alternatívnej súčasnosti v USA, kde boli superhrdinovia a maskovaní ochrancovia pre ich násilné metódy postavení mimo zákon. Niektorí z nich sa spoja, aby priniesli revolúciu, zatiaľ čo iní sa ju snažia zastaviť.
Seriál v hlavných úlohách predstaví oskarovú herečku Reginu King ako vedúcu policajnú vyšetrovateľku v meste Tulsa alebo Jeremyho Ironsa ako starnúceho a panovačného lorda Adriana Veidta.

Catherine the Great (Katarína Veľká)
Miniséria, 4 diely
HBO
Online od: 21. októbra 2019

Tou druhou októbrovou vlajkovou loďou stanice HBO je práve historická miniséria Katarína Veľká, v hlavnej úlohe s nikým iným ako úchvatnou držiteľkou Oskara Helen Mirren.
Katarína Veľká bola najdlhšie vládnucou panovníčkou v Rusku. Narodila sa ako princezná Sofia do panovníckej rodiny v nemeckom kniežatstve a už ako dieťa ju prisľúbili jej druhému bratrancovi Petrovi III., dedičovi ruského trónu. Ako pätnásťročná odišla do Ruska študovať, vydať sa a po pol roku manželstva zosnovať štátny prevrat, v ktorom vlastného muža zosadila z trónu a sama nastúpila na jeho miesto. V Rusku prispela k rozmachu umenia, vedy a vyššieho vzdelania a okrem iného bola známa aj dlhým zoznamom milencov. Jeden z nich, vojvodca ruskej armády Grigorij Poťomkin (Jason Clarke) bude mať zásadnú úlohu aj v seriálovom spracovaní osudov tejto historickej osobnosti.

The Kominsky Method
Season 2, 8 dielov
Netflix
Online od: 25. októbra 2019

Komediálny seriál The Kominsky Method, ocenený Zlatým glóbusom a na čele s hereckými hviezdami Michaelom Douglasom a Alanom Arkinom, sa vracia s druhým pokračovaním. V ňom sa herec a učiteľ herectva Sandy Kominsky (Douglas) opäť potáca životom hviezdy na dôchodku spolu so svojím agentom Normanom Newlanderom (Arkin) v Los Angeles – meste, ktoré neodpúšťa starnutie. Sandy sa spriatelí s novým partnerom svojej dcéry, s ktorým sú skoro rovesníci, a Norman opäť stretáva starú lásku z mladosti. Po 50 rokoch sa rozhodnú dať ich vzťahu ešte jednu šancu.

Silicon Valley
Season 6, 7 dielov
HBO
Online od: 27. októbra 2019

Aj obľúbený komediálny seriál HBO Silicon Valley prichádza tento mesiac so svojou poslednou sériou. Skupinka okolo projektu Pied Piper sa neustále potáca okolo neúspešných pokusov o posunutie svojho biznis plánu na vyšší level. Ich kryptomena však žne nečakaný úspech, čo môže priniesť nové možnosti pre firmu a zlepšiť tak ich vyhliadky na šťastnejšie zajtrajšky. Alebo aj nie.
Fanúšikovia seriálu sa ani v poslednej sérii nedočkajú návratu obľúbenej postavy Erlicha Bachmana, ktorá dej opustila po štvrtej sérii. Jej predstaviteľa T. J. Millera totižto prenasleduje jeden škandál za druhým. Okrem niekoľkých obvinení zo sexuálneho obťažovania mu na zoznam len nedávno pribudlo aj falošné oznámenie bomby na letisku LaGuardia v New Yorku.

***BONUS***
El Camino: A Breaking Bad Movie
Netflix
Online od: 11. oktróbra 2019

Jeden z najúspešnejších seriálov všetkých čias medzi divákmi, ale aj kritikmi – Breaking Bad – sa po šiestich rokoch vracia na televízne obrazovky ako celovečerný film. O deji filmu sa toho veľa nevie, jediné, čo autori zatiaľ okrem teaseru zverejnili, je informácia, že film bude priamo nadväzovať na koniec poslednej série. El Camino tak sleduje Jesseho Pinkmana (Aaron Paul) na úteku pred príslušníkmi orgánov činných v trestnom konaní, ktorí sú mu v pätách rovnako ako aj jeho väznitelia zo záverečnej časti televízneho seriálu.

Big Mouth
Peaky Blinders: Gangy z Birminghamu
Mr.Robot
Batwoman
Rhythm + Flow
Watchmen
Catherine the Great (Katarína Veľká)
The Kominsky Method
Silicon Valley
El Camino: A Breaking Bad Movie