Novembrové seriálové novinky
Ivana Hucíková 15/11/2019

Mesiac november bude jednoznačne patriť medzi tie najsilnejšie v tomto roku, čo sa seriálovej tvorby týka. Na trhu streamovacích služieb sa predstavia nováčikovia Apple TV+ a Disney+, ktorí hneď v úvode sľubujú veľké seriálové hity.

Dickinson
Season 1, 10 dielov
Apple TV+
Online od: 1.novembra 2019

Seriál Dickinson prináša moderne spracovaný príbeh svetoznámej spisovateľky Emily Dickinson. Mladá Emily sa snaží vzoprieť spoločenským konvenciám, očakávaniam svojej rodiny alebo rodovým stereotypom tak, že sa ponorí do vlastnej fantázie a uprednostní osobnú slobodu pred očakávaniami spoločnosti či svojich blízkych. Dickinson je tak príbehom o dospievaní mladej ženy, ktorá bojuje najmä za to, aby  bolo počuť jej hlas.

See
Season 1, 8 dielov
Apple TV+
Online od: 1.novembra 2019

See má byť vlajkovou loďou Apple TV a hovorí sa o ňom aj ako o nástupcovi seriálu Hra o tróny, aspoň čo sa výpravy a rozpočtu týka. Príbeh sa odohráva v dystopickej blízkej budúcnosti, keď ľudia v dôsledku ekologickej katastrofy stratili schopnosť vidieť. Spoločnosť sa tak musí nanovo učiť, ako si stavať príbytky, loviť alebo ako prežiť. Všetko sa však zmení, keď sa narodia dvojičky s darom zraku. V hlavnej úlohe sa predstaví Jason Momoa (Aquaman, Khal Drogo z Hry o tróny) a diváci sa podľa autorov projektu môžu tešiť nielen na bojové scény, ale aj na napínavý príbeh plný nečakaných zvratov.

Temné hmoty (His Dark Materials)
Season 1, 8 dielov
HBO
Online od: 4.novembra 2019

Seriál Temné hmoty je televíznou adaptáciou rovnomennej fantasy trilógie britského autora Philipa Pullmana (Zlatý kompas, Magický nôž a Jantárový ďalekohľad). Literárny príbeh bol už raz v roku 2007 sfilmovaný, no u divákov a kritiky úplne prepadol. HBO sa rozhodlo dať mu znovu príležitosť v televíznej podobe a do hlavných úloh obsadili Jamesa McAvoya (X-Men), Dafne Keen (Logan) a Ruth Wilson (Osamelý jazdec, Anna Karenina).

Príbeh sa odohráva v alternatívnom svete, kde majú všetci ľudia svojich spoločníkov – démonov. Tí sú v skutočnosti ľudské duše pretransformované do zvieracej podoby. Hlavná protagonistka, 11-ročná Lyra (Dafne Keen), je sirota, ktorá pri hľadaní svojho zmiznutého kamaráta Rogera odhalí okrem iného aj tajomnú sériu únosov rôznych detí.

Rick & Morty
Season 4, 10 dielov
Adult Swim
Online od: 10.novembra 2019

Keď v rokoch 2013 a 2014 vyšla prvá séria animovaného sci-fi seriálu Rick & Morty, okamžite si našla množstvo divákov a zo seriálu sa stala legenda. Na štvrté pokračovanie príbehov úzkostlivého Mortyho a jeho pološialeného deda-alkoholika/geniálneho vedca Ricka si fanúšikovia museli počkať viac ako dva roky, no určite sa to oplatilo. Prvých päť dielov štvrtej série sa postupne odvysiela v priebehu novembra a decembra 2019. Zvyšných päť až niekedy v budúcom roku, pričom je ale známe, že autori pracujú až na 70 nových dieloch.

V štvrtej sérii sa zatiaľ podľa posledných informácií môžeme tešiť na šialeného Mortyho, vesmírneho hada a dokonca drakov! Určite to bude zábavný trip, ako vždy!

The Mandalorian
Season 1, 8 dielov
Disney+
Online od: 12.novembra 2019

Najväčším ťahákom novej streamovacej služby Disney+ bude určite seriál z prostredia Hviezdnych vojenThe Mandalorian. Príbeh sa odohráva v časovom období medzi šiestym (Návrat Jediho, 1983) a siedmym filmovým pokračovaním (Sila sa prebúdza, 2015) Hviezdnych vojen. V hlavnej úlohe sa predstaví hviezda seriálov Narcos alebo Hra o tróny Pedro Pascal, ale aj Nick Nolte alebo svetoznámy režisér Werner Herzog (!!!).

O deji seriálu sa toho zatiaľ veľa nevie, ale isté je, že pôjde o príbeh záhadného bojovníka z planéty Mandalore (Pedro Pascal), ktorého budeme môcť sledovať pri dobrodružných cestách do vzdialených kútov galaxie. Podľa autorov seriálu vraj vôbec nemusíte poznať históriu a prostredie filmov Hviezdne vojny, takže táto novinka môže zaujať aj široké spektrum nových fanúšikov a televíznych divákov.

The Crown
Season 3, 10 dielov
Netflix
Online od: 17.novembra 2019

Po dvoch rokoch sa na streamovaciu službu Netflix vracia aj obľúbený seriál z prostredia anglickej kráľovskej rodiny The Crown. Tretia séria sa presúva do rokov 1964 až 1977 a rolu kráľovnej Alžbety II. preberie po Claire Foy oskarová herečka Olivia Colman (Favoritka), pričom sa ako jej sestra princezná Margaret predstaví Helena Bonham Carter (Fight Club, Harry Potter).

V nových pokračovaniach sa príbeh dostáva do obdobia, keď sa Británia lúči so zosnulým Winstonom Churchillom, na Mesiaci pristál prvý človek a Alžbetin syn princ Charles sa po prvýkrát stretáva so svojou životnou láskou Camillou a budúcou manželkou Dianou.

Dickinson
See
His Dark Materials
Rick & Morty
The Mandalorian
The Crown