Marcové seriálové novinky
Ivana Hucíková 4/3/2018

Marcovému výberu tentokrát jednoznačne kraľuje ponuka Netflixu, z ktorej vyberáme hneď 3 zaujímavé kúsky. A keďže marec nie je iba mesiacom kníh, ale aj mesiacom venovaným ženám, v aktuálnych novinkách sa budeme venovať najmä im. Lebo: „Who run the world?“

Malena Pichot: Estupidez compleja
Netflix
Netflix Comedy Special (50 min)
Online od: 2. Marca 2018

Stand up sa v posledných rokoch rozšíril po celom svete raketovou rýchlosťou. Známych stand up-istov by sme určite všetci vedeli napočítať na prstoch oboch rúk hneď niekoľko – Dave Chappelle, Dylan Moran, Aziz Ansari… Ale napočítať rovnako známe alebo úspešné komičky by už mohol byť pre niekoho trochu problém. Po známych tvárach ako Amy Schumer alebo Ali Wong prichádza v marci Netflix so stand up comedy special argentínskej herečky a komičky Maleny Pichot. A tá sa bez menších problémov minimálne vyrovná svojim o niečo známejším kolegyniam. Malena je ako tornádo energie, sympatickej drzosti, drsného humoru a moderného feminizmu, za ktorý sa (správne) odmieta ospravedlňovať. Určite si pozrite jej 50 minútovú show. Je to jedna z najlepších stand up shows, ktoré sa momentálne dajú vidieť online.

My Next Guest Needs No Introduction with David Letterman: Malala Yousafzai
Netflix
Netflix Original (60 min)
Online od: 9.3.2018

David Letterman je legendou medzi americkými late-night hosts. Jeho Late Show with David Letterman sa na obrazovkách televízie CBS objavovala od roku 1993 až do roku 2015, kedy Letterman oficiálne odišiel na dôchodok a v jeho show ho nahradil Stephen Colbert. Letterman však dlho oddychovať nevydržal a v roku 2018 spolu s Netflixom predstavil svoju exkluzívnu talk show s názvom My Next Guest Needs No Introduction with David Letterman. V šiestich hodinových rozhovoroch Letterman približuje život, kariéru, ale najmä dobročinnú prácu celosvetovo známych osobností. Jeho hosťami už boli napríklad bývalý prezident USA, Barack Obama, alebo herec George Clooney. A k týmto prestížnym hosťom sa v marci pridá nemenej prestížna laureátka Nobelovej ceny za mier, Malala Yousafzai. Príbeh Malaly obletel svet, keď v roku 2009 ako 11-ročná popisovala vo svojom blogu pre BBC Urdu situáciu v Pakistane počas okupácie Talibanom. Ten na ňu v roku 2012 zaútočil počas toho, ako sa autobusom vracala domov zo školy. Ozbrojený atentátnik ju postrelil do hlavy a krku. Po hospitalizácii v Pakistane bola prevezená do britského Birminghamu, kde sa podrobila niekoľkým náročným operáciám, ako aj plastickej operácii tváre a lebky. To však Malalu neumlčalo a dnes je hrdou študentkou Oxfordu, ktorá po celom svete otvorene hovorí o potrebe vzdelávania mladých dievčat a žien. Jej rozhovor s Davidom Lettermanom bude určite viac než zaujímavý.

Tabula Rasa
Netflix
Season 1 (9 x 50min)
Online od: 15.3.2018

Netflix postupne preniká aj do lokálnych európskych produkcií a po úspešnej premiére nemeckého mysteriózneho seriálu Dark prichádza s podobne tajomným seriálom, tentokrát z Dánska. Tabula Rasa je psychologickým thrillerom o mladej žene – Mie, ktorá trpí amnéziou a je hospitalizovaná v psychiatrickej liečebni. Tam ju navštívi detektív Wolkers, vyšetrujúci náhle zmiznutie Thomasa Spectra. Mie je pravdepodobne jediným svedkom a zároveň hlavnou podozrivou v prípade tohto náhleho zmiznutia. Na to, aby sa detektívovi Wolkersovi podarilo rozlúštiť túto záhadu, si Mie musí spomenúť na udalosti z jej nedávnej minulosti. Tu sa však Mie zapletá do labyrintu fragmentov jej spomienok, ktoré ju prinútia stratiť dôveru nie len k jej najbližším, ale aj samej k sebe. Trailer zatiaľ vyzerá zaujímavo a snáď ani samotný seriál nesklame.


NETFLIX
„Malena Pichot: Estupidez compleja“ (od 2.3.2018)
„The World’s Most Extraordinary Homes“ – Season 1 (od 5.3.2018)
„Marvel’s Jessica Johnes“ – Season 2 (od 8.3.2018)
„Love“ – Season 3 (od 9.3.2018)
„My Next Guest Needs No Introduction with David Letterman: Malala Yousafzai“ (od 9.3.2018)
„Tabula Rasa“ – Season 1 (15.3.2018)

Tabula Rasa (Netflix) - trailer
Malena Pichot: Estupidez compleja (zdroj: Netflix)
Malena Pichot: Estupidez compleja (zdroj: Netflix)
My Next Guest Needs No Introduction with David Letterman: Malala Yousafzai (zdroj: Netflix)
My Next Guest Needs No Introduction with David Letterman: Malala Yousafzai (zdroj: Netflix)
Tabula Rasa (zdroj: Netflix)
Tabula Rasa (zdroj: Netflix)