Marcové seriálové novinky
Ivana Hucíková 15/3/2021

Nevenka: Breaking the Silence
Miniséria, 3 diely
Netflix
Online od: 5.marca 2021

Nevenku Fernándezovú ako 25-ročnú zvolili za poslankyňu mestského zastupiteľstva v Ponferrade na severozápade Španielska. Ako členka Konzervatívnej strany začala spolupracovať s vtedajším primátorom mesta Ismaelom Álvarezom. Prežili spolu krátky románik, no keď ho Nevenka ukončila, Álvarez sa jej rozhodol spraviť zo života peklo a začal ju sexuálne obťažovať.
V trojdielnom dokumentárnom seriáli sa Nevenka Fernández vracia k súdnemu procesu, ktorý nasledoval po tom, čo primátora Álvareza obvinila a prehovorila tak o sexuálnom obťažovaní 20 rokov pred hnutím #MeToo.

Slovania
Season 1, 12 dielov
TV JOJ
Televízna premiéra: 10.marca 2021

Výpravný slovenský televízny seriál Slovania je zasadený do 7. storočia a obdobia pred spojením slovanských kmeňov v oblasti Karpatskej kotliny. Príbeh na motívy slovenských a ukrajinských rozprávok sľubuje fantasy a nadprirodzené prvky, akčné scény a mocenskú drámu.
Nový domáci seriál má ako jeden z najdrahších slovenských televíznych projektov veľké ambície. V hlavných úlohách sa predstavia Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Jana Kvantiková alebo Zuzana Fialová.

GENERA+ION
Season 1, 8 dielov
HBO
Online od: 11.marca 2021

Lena Dunham známa najmä ako herečka a autorka seriálu Girls prichádza s novým projektom o súčasnej generácii mladých ľudí. Rôznorodá skupinka stredoškolákov v ňom spoznáva súčasné podoby sexuality, lásky, rodiny alebo tradičných predstáv a očakávaní moderného sveta.

The One
Miniséria, 8 dielov
Netflix
Online od: 12. marca 2021

Novinka od Netflixu, seriál The One, je kombináciou sci-fi a kriminálnej drámy, ktorá sa odohráva v blízkej budúcnosti. Vďaka DNA testu sú ľudia schopní nájsť si dokonalého partnera alebo partnerku, ktorí boli pre nich vybraní na základe spoločných genetických predispozícií. Podarí sa im takto nájsť dokonalý vzťah alebo sa nájde chyba v navonok dokonale fungujúcom systéme?

Sky Rojo
Season 1, 8 dielov
Netflix
Online od: 19. marca

Španielsky akčný seriál Sky Rojo sleduje tri hlavné protagonistky – Coral, Wendy a Ginu, ktoré pracujú v sexbiznise a utekajú pred svojím pasákom a jeho kumpánmi. Tvorcovia seriálu Álex Pina a Esther Martínez Lobato novým projektom nadväzujú na predchádzajúci megaúspešný netflixový seriál Money Heist.

Calls
Season 1
Apple TV+
Online od: 19. marca

Calls je adaptáciou úspešného hraného francúzskeho krátkometrážneho projektu, ktorý s použitím minimalistických abstraktných vizuálov pracuje najmä s audionahrávkami telefonátov. Každý diel sleduje navonok banálne telefonické rozhovory, ktoré sa však neočakávane zvrtnú v surreálnu temnú drámu. Hlasy do tohto netradičného projektu prepožičali herci ako Pedro Pascal, Nick Jonas alebo Aubrey Plaza.

Nevenka: Breaking the Silence (Netflix)
Slovania (TV JOJ)
GENERA+ION (HBO)
The One (Netflix)
Sky Rojo (Netflix)
Calls (Apple TV+)