Marcové seriálové novinky
Ivana Hucíková 20/3/2020

Síce nás okolnosti donútili v marci k domácej karanténe, ale aspoň tento mesiac prichádza dostatok nových, ale aj známych seriálov, ktoré nám môžu čakanie na zlepšenie situácie čiastočne urýchliť.

Devs
Miniséria, 8 dielov
HBO
Online od: 5.marca 2020

Alex Garland je úspešný scenárista filmu 28 Days After (2002) a režisér filmov Ex Machina (2014) a Annihilation (2018). Tento rok sa po prvýkrát predstaví aj ako tvorca televízneho seriálu Devs.
Seriál sleduje počítačovú inžinierku Lily Chan (Sonoya Mizuno), ktorá sa snaží odhaliť tajnú vývojársku divíziu vo firme, kde pracuje. Verí totiž, že stojí za zmiznutím jej priateľa.
V seriáli sa okrem Sonoye Mizuno (Ex Machina) objavia aj Nick Offerman, známy najmä z komediálneho seriálu Parks and Recreation (2009-2015), alebo Karl Glusman (Love, 2015, The Neon Demon, 2016).

Hillary
Miniséria, 4 diely
Hulu
Online od: 6.marca 2020

Hillary Rodham Clinton snáď netreba prestavovať. Americká právnička, bývalá prvá dáma, senátorka za štát New York, ministerka zahraničných vecí prezidenta Obamu a prvá žena, ktorá sa ako nominantka Demokratickej strany uchádzala o Biely dom. Dokumentárna miniséria z dielne streamovacej služby Hulu sa v 4 dieloch pozrie na jej minulosť, ale aj nedávnu prezidentskú kampaň z roku 2016, v ktorej ju porazil Donald Trump. Exkluzívne rozhovory poskytla samotná Hillary, jej dcéra Chelsea a aj manžel Bill Clinton. Seriál tak ponúka náhľad do života ženy, ktorú mnohí obdivujú, ale aj nenávidia.

ZeroZeroZero
Season 1, 8 dielov
HBO
Online od: 6.marca 2020

Nový seriál HBO ZeroZeroZero sleduje komplikovanú cestu veľkej dodávky kokaínu z mexického Monterrey až do Talianska. Mexickí narcos, bratia Enrique a Jacinto Leyra, sa dohodnú s hlavou talianskej mafie ‘Ndrangheta Donom Minu La Pianom na obrovskej dodávke kokaínu z Južnej Ameriky do Európy. Tú majú sprostredkovať Lynwoodsovci, americká rodina z New Orleans. Dona Minu chce ale zosadiť z čela rodinného klanu jeho vnuk Stefano, čo skomplikuje aj dodávku drog. A to má dramatický dopad na všetky zúčastnené strany.

Amazing Stories
Season 1, 5 dielov
Apple TV+
Online od: 6.marca 2020

Rovnomennú televíznu show priniesol už v roku 1985 na obrazovky americký režisér a producent Steven Spielberg. Tento rok sa Spielberg rozhodol ju trochu oprášiť a vďaka Apple TV+ sa podieľal na produkcii piatich dielov nového spracovania. Každý diel bude mať svoj vlastný príbeh aj hrdinov. Diváci môžu očakávať staré dobré sci-fi, ale aj cestovanie v čase.

Dirty Money
Season 2, 6 dielov
Netflix
Online od: 11.marca 2020

Investigatívny dokumentárny seriál z dielne Netflixu a oscarového režiséra Alexa Gibneyho (Taxi to the Dark Side, 2007) sa na streamovaciu službu vracia s druhou sériou. Prvá sa venovala príbehom korupcie vo finančnom svete a priniesla náhľad do kontroverzných škandálov, ako napríklad pranie špinavých peňazí banky HSBC pre mexický kartel alebo libanonskú šiitsku vojenskú organizáciu Hizballáh.
V druhe sérii sa seriál v šiestich dieloch pozrie na korupciu a škandály bánk, realitných schém a nebezpečných plastov, ktoré ohrozujú život obyčajných ľudí. Kritike sa nevyhne ani realitné impérium Jareda Kushnera, zaťa amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Westworld
Season 3, 8 dielov
HBO
Online od: 15.marca 2020

Jeden z najúspešnejších dystopických seriálov posledných rokov Westworld sa v marci vracia na HBO s tretím pokračovaním. Dej novej série sa odohráva tesne po udalostiach tej predchádzajúcej. Dolores (Evan Rachel Wood ) ušla z parku Westworld a zamierila do Los Angeles, kde nadviaže vzťah s Calebom (Aaron Paul), vďaka ktorému pochopí ako spoločnosť zneužíva umelú inteligenciu a ľudí z nižšej vrstvy. Maeve (Thandie Newton) sa zas ocitne v inej časti parku Delos, ktorá je zasadená do fašistického Talianska počas druhej svetovej vojny.

My Brilliant Friend
Season 2, 8 dielov
HBO
Online od: 16.marca 2020

Aj seriálová adaptácia megaúspešnej knižnej Neapolskej ságy od Eleny Ferrante sa tento mesiac vracia na obrazovky HBO. Druhé pokračovanie seriálu, a teda aj adaptácia druhej knižnej predlohy s názvom Príbeh nového priezviska, sa opäť vracia k príbehu dvoch priateliek z Neapolu, Lily a Eleny. Lila sa ocitne v manželstve s mužom, ktorý ju fyzicky aj psychicky týra. Pokúša pred ním ujsť za Elenou. Tá trávi leto so svojím priateľom Ninom. Nino a Lila sa však nečakane zblížia, čo opäť otestuje silu priateľstva medzi Elenou a Lilou.

Little Fires Everywhere
Miniséria, 8 dielov
Hulu
Online od: 18.marca 2020

Nový seriál od Hulu s názvom Little Fires Everywhere je televíznou adaptáciou úspešného rovnomenného románu Celeste Ng. Ten sa odohráva v malom meste v americkom Ohiu koncom 90. rokov a prináša príbeh dvoch matiek. Jedna žije v dokonalom manželstve, s dokonalým mužom a deťmi a bez akýchkoľvek finančných ťažkostí. Druhá je na úteku s dcérou, prenasledovaná tajomstvami a minulosťou. V hlavných úlohách sa predstavia Reese Witherspoon a Kerry Washington.

Feel Good
Season 1, 6 dielov
Netflix
Online od: 19.marca 2020

Netflix počas marca prináša aj nový komediálny queer seriál o komičke Mae, ktorá sa zotavuje z drogovej závislosti a spoznáva inú formu partnerského vzťahu s jej novou priateľkou. Hlavnú úlohu stvárni kanadská herečka a komička Mae Martin a jej matku si zahrá Lisa Kudrow, známa najmä zo seriálu Priatelia.

Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker
Miniséria, 4 diely
Netflix
Online od: 20.marca 2020

Miniséria vznikla ako išpirácia životopisnou knihou On Her Own Ground od A’Leliy Bundles a prináša inšpiratívny príbeh afro-americkej podnikateľky Madam C.J. Walker, ktorá vybudovala vlastné impérium s vlasovou kozmetikou, a stala sa tak prvou ženou v Amerike, ktorá sa dostala do klubu milionárov vďaka vlastnej šikovnosti a poctivej práci.
V hlavných úlohách zahviezdia oskarová herečka Octavia Spencer (The Help, 2011) alebo komička Tiffany Haddish.

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness 
Season 1, 7 dielov
Netflix
Online od: 20.marca 2020

Na Netflixe sa tento mesiac objaví aj kriminálny dokumentárny seriál Tiger King: Murder, Mayhem and Madness o veľmi zaujímavej postavičke menom Joe Exotic. Joe je americký spevák country, polygamista a chovateľ levov, tigrov a medveďov. Na svojom obrovskom ranči si otvoril verejne prístupnú zoo, kde predvádza rôzne triky v blízkosti divokých šeliem. Joe bol však zároveň obvinený z objednávky vraždy lokálnej obhajkyne práv zvierat.

Unorthodox
Miniséria, 4 diely
Netflix
Online od: 26.marca 2020

Príbeh seriálu podľa skutočnej udalosti Unorthodox odkrýva svet ortodoxnej židovskej komunity v Brooklyne cez príbeh jednej jej členky. Esther Shapiro (Shira Haas) sa odhodlá a ujde z ultra konzervatívneho náboženskeho prostredia a dohodnutého manželstva. Vďaka pomoci jej priateľky sa Esther podarí odísť do Berlína, kde sa snaží začať nový život. No jej komunita ju nenechá dlho užívať si slobodu.

Devs (HBO)
Hillary (Hulu)
Zerozerozero (HBO)
Amazing Stories (Apple TV+)
Dirty Money (Netflix)
Westworld (HBO)
My Brilliant Friend (HBO)
Little Fires Everywhere (Hulu)
Feel Good (Netflix)
Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker (Netflix)
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness (Netflix)
Unorthodox (Netflix)