Marcové seriálové novinky
Ivana Hucíková 7/3/2019

V marcových seriálových novinkách prinášame tipy na nové komediálne ladené projekty, do ktorých sa okrem tradičných zahraničných seriálov dostala po prvýkrát aj lokálna produkcia.

Most!
Season 1, 8 dielov
Česká televízia, TV JOJ
Každý utorok o 22:00 od 5. marca 2019

8-dielny televízny projekt Českej televízie vyvolal u našich západných susedov menšie zemetrasenie a stal sa z neho za krátky čas fenomén. Komediálny seriál Most! sa so zveličením pozerá na zložité spoločenské témy, ako xenofóbia, rasová neznášanlivosť alebo transfóbia. TV JOJ, ktorá tento český seriál predstaví na Slovensku, o ňom hovorí: „Most je mesto, kde sa bieli boja čiernych, Česi Nemcov, transsexuáli homosexuálov, muži žien, ženy mužov a všetci sa boja samoty.”
Rámec seriálu tvorí príbeh Luďka. Toho práve vyhodili z práce, má samé dlhy, problémy so synom a exmanželkou, jeho bývanie mu pomaly padá na hlavu. Do toho všetkého za ním príde poštár Ondra z relácie Pošta pre teba.
Posledný diel seriálu Most! v Čechách sledovalo až 1,6 milióna divákov. Uvidíme, ako sa mu bude dariť u nás.

Now Apocalypse
Season 1, 10 dielov
Starz
Online od: 10. marca 2019

Now Apocalypse je novým komediálnym projektom nezávislého režiséra a producenta Gregga Arakiho (The Doom Generation). Výkonným producentom seriálu nie je nikto iný ako samotný Steven Soderbergh a spoluautorkou scenára blogerka Karley Sciortino, známa aj z programu Slutever (Vice TV).
Seriál sleduje štyroch priateľov – Ulysses, Carly, Forda a Severine. Každý z nich túži svojským spôsobom po láske, sexe alebo sláve. Miléniáli žijúci v modernom Los Angeles objavujú zákutia svojej identity, sexuality a schopností. V centre diania sa ocitá Ulysses, ktorému sa vo sne zjaví zvláštne varovanie a snaží sa prísť na to, či ide o tajné spiknutie, alebo len fajčí priveľa trávy.
V januári sa seriál predstavil na filmovom festivale Sundance a od 10. marca sa dostáva aj do televíznej distribúcie spoločnosti Starz.

Shrill
Season 1, 6 dielov
Hulu
Online od: 15. marca 2019

Ďalším komediálnym projektom s premiérou v mesiaci marec je seriál Shrill z produkcie streamovacej služby Hulu. Vznikol na základe úspešnej knihy autorky Lindy West s názvom Shrill: Notes from a Loud Woman. Seriál sleduje Annie – „mladú tučnú ženu, ktorá chce zmeniť svoj život, ale nie svoje telo.“ (Shrill, IMDb) Annie ako začínajúca novinárka rieši popri snahe kariérne uspieť nevydarené vzťahy s mužmi, chorých rodičov a šéfa-perfekcionistu. V hlavnej úlohe sa predstaví hviezda SNL Aidy Bryant (Girls, The Big Sick, Borad City).
Už minulý rok priniesol Netflix seriál Insatiable, ktorý mal otvoriť širšiu debatu o spoločenskom vnímaní plnoštíhleho (nie len) ženského tela, no seriál bol totálnym prepadákom práve kvôli problematickému uchopeniu témy. Naproti tomu prichádza Shrill so sviežim pohľadom na „dokonalé“ krivky a jasne sa hlási k odkazu, že aj ľudia s nadváhou sú rovnako krásni a šikovní ako všetci ostatní, a mali by na to byť aj právom hrdí.

What We Do In The Shadows
Season 1, 10 dielov
FX
Online od: 27. marca 2019

Ak ste fanúšikmi svojského humoru tvorcov seriálu Flight of the Conchords, určite sa vám bude páčiť aj What We Do In The Shadows. Nový komediálny hororový seriál vznikol na základe rovnomenného filmu z roku 2014 a sleduje troch upírskych spolubývajúcich z New Yorku. Formou mokumentu mapuje ich každodenný (alebo skôr každonočný) život, problémy pri zháňaní obživy, ale aj „ponorku“ v ich spoločnej domácnosti, keďže spolu takto žijú už niekoľko stoviek rokov. 10-dielny príbeh o upíroch plánujúcich ovládnuť svet prinášajú Jemaine Clement (jeden z dua autorov Flight of the Conchords) a Taika Waititi (spolurežisér filmu What We Do In The Shadows, 2014), ktorí sú zárukou skvelého a jedinečného humoru.

Shrill 2019 (Hulu) - trailer
Most! (Zdroj: ČT)
Now Apocalypse (Zdroj: Starz)
Shrill (Zdroj: Hulu)
What We Do in the Shadows (Zdroj: FX)