Májové seriálové novinky
Ivana Hucíková 10/5/2020

Betty
Season 1, 6 dielov
HBO
Online od: 1. mája 2020

Crystal Moselle, režisérka úspešného dokumentu The Wolfpack, predstavila v roku 2018 na festivale Sundance svoj hraný debut Skate KitchenFilm o skupine mladých dievčat z New Yorku, ktoré sa snažia nájsť si svoje miesto medzi skejterskou komunitou tvorenou prevažne chalanmi, bol následne predlohou seriálu Betty a predstavia sa v ňom aj rovnaké protagonistky.
Seriál rovnako ako film sleduje skupinu dospievajúcich dievčat z New Yorku počas toho, ako sa snažia vydobyť si rešpekt medzi uzavretou komunitou v skate parkoch alebo doma vo svojich rodinách.

Hollywood
Miniséria, 7 dielov
Netflix
Online od: 1.mája 2020

Nový dobový seriál z dielne Netflixu Hollywood prináša príbeh nádejných hereckých a filmárskych hviezd v období po druhej svetovej vojne a počas zlatej éry Hollywoodu. Každá z postáv ponúka nahliadnutie za oponu Hollywoodu a odkrýva zákutia fungovania systému, ktorý je čiastočne až dodnes postavený na predsudkoch, korupcii, rasizme alebo sexizme.
Seriál si po uvedení na streamovacej platforme získal fanúšikov, no nevyhol sa ani vlne kritiky za bagatelizovanie a prílišné idealizovanie toho, čo by Hollywood v skutočnosti mohol byť, keby boli mocní vo vedení o niečo odvážnejší.

Solar Opposites
Season 1, 8 dielov
Hulu
Online od: 8. mája 2020

Ak ste fanúšikmi skvelého animovaného seriálu Rick and Morty (mimochodom 5 nových dielov zo Season 4 vysiela stanica Adult Swim od 3. mája!), nenechajte si ujsť novinku od jeho tvorcov, nový komediálny animovaný seriál s názvom Solar Opposites.
Solar Opposites sleduje rodinu mimozemšťanov uviaznutých niekde v strede USA, ktorí sa snažia zapadnúť medzi obyvateľov, čo je pre nich často humorná, ale aj náročná skúsenosť.

Trial by Media
Miniséria, 6 dielov
Netflix
Online od: 11. mája 2020

Dokumentárnu minisériu Trial by Media predstavuje v máji streamovacia platforma Netflix a jedným z jej producentov je aj George Clooney. Zameriava sa na 6 medializovaných kriminálnych prípadov, ktoré sa zdramatizovali natoľko, že z nich média spravili formu televíznej zábavy. Prípady tak odkrývajú nielen pretrvávajúce spoločenské problémy v súčasnej Amerike ako napríklad všadeprítomný rasizmus, ale aj divácku fascináciu kriminálnymi príbehmi, ktorá často hraničí až s mániou.

The Great
Miniséria, 10 dielov
Hulu
Online od: 15. mája 2020

Minulý rok priniesla stanica HBO dramatickú minisériu o ruskej panovníčke Kataríne Veľkej v hlavnej úlohe s Helen Mirren. Tento rok sa príbeh jednej z najmocnejších žien v dejinách opäť vracia na televízne obrazovky. Tentoraz však ako dobová komédia, ktorej scenár napísal Tony McNamara, scenárista megaúspešného oscarového hitu Favoritka.
The Great sleduje vzostup Kataríny Veľkej, od obdobia, keď sa cítila ako outsider v dohodnutom manželstve až po roky, keď na tróne zvrhla svojho manžela a vládla Rusku ako najmocnejšia žena v dejinách. Seriál sa len čiastočne opiera o skutočné udalosti a viac sa zameriava na sarkastické a humorné interpretovanie svetových dejín. V hlavných úlohách sa predstavia Elle Fanning ako Katarína Veľká a Nicholas Hoult ako jej manžel Peter III.

The Last Narc
Miniseries, 4 diely
Amazon Prime Video
Online od: 15. mája 2020

Diváci obľúbeného netflixovského seriálu Narcos a hlavne jeho mexickej časti budú príbeh agenta Camarenu určite dobre poznať. Enrique „Kiki“ Camarena bol americký agent Úradu pre vyšetrovanie drogovej činnosti a v mexickom meste Guadalajara spolupracoval na odhaľovaní činnosti jedného z najmocnejších drogových kartelov na svete. Jeho príbeh sa, bohužiaľ, neskončil šťastne a udalosti nasledujúce po jeho únose prispeli k začiatku „vojny proti drogám“ medzi USA a Mexikom, ktorá trvá už desaťročia až dodnes.
Dokumentárna miniséria The Last Narc v štyroch častiach odkrýva detaily udalostí okolo únosu agenta Camarenu a všetkého, čo po ňom nasledovalo.

Legendary
Season 1, 9 dielov
HBO Max
Online od: 27. mája 2020

Ak ste fanúšikmi seriálu Pose (FX, Netflix) alebo dokumentárnej série My House (Viceland), určite vás poteší nový prírastok do rodiny programov, ktoré prinášajú tanečnú kultúru ballroom medzi mainstreamových divákov. Nová streamovacia platforma HBO Max v máji predstaví súťažnú reality show, v ktorej budú medzi sebou súperiť legendárne houses v kategóriách fashion a performance. Môžete sa tak tešiť na úchvatné módne kúsky, ale aj vrchol súčasnej voguerskej scény vo svete. Ako MC show sa predstaví Dashaun Wesley spolu s dídžejom MikeQ a na jednu z porotcovských stoličiek sa posadí aj legenda ballroom scény Leiomy Maldonado.

Space Force
Season 1, 10 dielov
Netflix
Online od: 29. mája 2020

Komediálna novinka Space Force má už teraz našliapnuté na to, aby sa stala novou vlajkovou loďou netflixovskej produkcie. Steve Carell (The Office, The 40-Year-Old Virgin, Little Miss Sunshine) sa predstaví v úlohe generála Marka R. Nairda, ktorý je poverený zostavením novej pracovnej skupiny amerického letectva, inšpirovanej armádnou jednotkou, ktorú dal zostaviť súčasný americký prezident. Tá mala mať na starosti formu armádnej ochrany vo vesmíre. Kongres však tento krok zatiaľ prezidentovi neodobril. Seriál sa zameriava na každodenné operatívne situácie tejto vesmírnej armádnej jednotky, ich úspechy, ale aj nepríjemné zlyhania. Okrem Steva Carella sa v seriáli objaví aj John Malkovich (Being John Malkovich, The New Pope) alebo Lisa Kudrow (Priatelia).

Betty (HBO)
Hollywood (Netflix)
Solar Opposites (Hulu)
Trial By Media (Netflix)
The Great (Hulu)
The Last Narc (Amazon Prime)
Legendary (HBO MAX)
Space Force (Netflix)