Koncoročné seriálové novinky
Ivana Hucíková 20/12/2018

Zimné mesiace nezvyknú byť pre seriálové premiéry atraktívne, keďže je v nich pretlak filmovej a TV produkcie zameranej na blížiace sa sviatky. Ak vás však už každoročná vianočná klasika omrzela, skúste prepnúť na niektoré z tých kvalitnejších seriálov, ktoré sa k nám v priebehu novembra a decembra dostali.

House of Cards
Season 6, 8 dielov
Netflix
Online od: 2. novembra 2018

Po tom, ako bol z tejto vlajkovej lode Netflixu vyhodený Kevin Spacey pre škandál okolo sexuálneho obťažovania, museli producenti prekopať scenár šiestej série tak, aby v seriáli už postava bývalého amerického prezidenta Franka Underwooda nefigurovala. Štafetu preberá jeho žena Claire (Robin Wright), ktorá je práve takou krutou, bezcitnou a nekompromisnou hlavou štátu, ako bol jej nebohý manžel. Seriál sa touto sériou oficiálne lúči so svojimi divákmi a finále je to vcelku veľkolepé.

NARCOS: Mexico
Season 1, 10 dielov
Netflix
Online od: 16. novembra 2018

Prvé dve série seriálu sa odohrávali v Kolumbii a dokumentovali vyčíňanie snáď najznámejšieho svetového narkobaróna Pabla Escobara. V tretej sérii sa po smrti Escobara príbeh zameral na nastupujúcich bossov obchodu s narkotikami – Cali kartel. V najnovšom pokračovaní populárneho seriálu Narcos sa dej presúva z Kolumbie do Mexika okolo roku 1980, kde sleduje počiatky súčasnej a stále aktuálnej Vojny proti drogám, ako aj postupný rast moci a vplyvu kartelu Guadalajara.

The Marvelous Mrs. Maisel
Season 2, 10 dielov
Amazon
Online od: 5. decembra 2018

V našich končinách pomerne neznámy seriál bodoval tento rok na odovzdávaniach prestížnych televíznych cien Emmy, odkiaľ si odniesol hneď 5 zlatých sošiek. Dej seriálu sa odohráva v 50. rokoch v americkom New Yorku a približuje život Miriam “Midge” Maisel, jednoduchej pani v domácnosti, ktorá žije v dokonalom byte na Manhattane, má dokonalého manžela a dokonalé deti. No v jeden večer sa jej ilúzia o dokonalom živote a rodine rozplýva a Midge náhodne objavuje svoj skrytý talent v podobe vystupovania v stand-up comedy show. The Marvelous Mrs. Maisel sa v decembri dočkal druhého pokračovania a na budúci rok sa už potvrdila aj tretia séria.

RuPaul’s Drag Race All Stars
Season 4
Netflix
Online od: 14. decembra 2018

RuPaul, najznámejšia drag queen* na svete, potešil fanúšikov jeho televíznej talentovej show až dvoma All Stars sériami v jednom roku. Milovníci RuPaul’s Drag Race sa môžu opäť tešiť na TOP 10 súťažiacich, vybraných z účastníčok minulých sérií show. Tie sa medzi sebou pobijú o kráľovskú korunu, 100 000 dolárov a čestné miesto v All Stars sieni slávy. Ak vás svet veľkých parochní, farebného make-upu a queer mužov na opätkoch pohltí natoľko, že sa vám nebude chcieť čakať celý týždeň na nový diel All Stars, nezúfajte! Netflix vo svojom archíve sprístupnil všetkých 10 sérií tejto originálnej show a môžete ich binge watch-núť napríklad počas pečenia medovníčkov.

* Pre pojem “drag queen” nemá slovenčina výstižný ekvivalent. Jedná sa o osobu, zväčša gay/queer muža, ktorý sa živí ako ženský imitátor, vystupuje s hudobným, speváckym alebo komediálnym programom a výzorom sa snaží čo najvernejšie priblížiť obrazu ženy. Netreba si ho však mýliť s transvestitom. Transvestita je osoba, zväčša hetero muž, ktorý sa prezlieka za ženu za účelom určitej erotickej stimulácie, nie kvôli zábavnému programu pre divákov.

House of Cards (Zdroj: Netflix)
Narcos: Mexico (Zdroj: Netflix)
The Marvelous Mrs. Maisel (Zdroj: Amazon)
RuPaul's Drag Race All Stars (Zdroj: Netflix)