Júnové seriálové novinky
Ivana Hucíková 12/6/2021

Feel Good
Season 2, 6 dielov
Netflix
Online od: 4. júna 2021

Stand-up komička Mae sa síce v predchádzajúcej sérii rozišla so svojou priateľkou George, no jedna bez tej druhej dlho nevydržia, a ich love story tak naďalej pokračuje ako na horskej dráhe. Mae sa zároveň pasuje so svojou závislosťou, ale najmä s minulosťou a traumatickým zážitkom, ktorý ju po rokoch začal opäť prenasledovať. George sa, naopak, usiluje znovuobjaviť samu seba a to, čo je pre ňu dôležité v danej chvíli. To dáva aj ich vzájomnému vzťahu príležitosť na rozvoj. Alebo na to, aby sa úplne rozpadol.

Lisey’s Story
Limitovaná séria, 8 dielov
Apple TV+
Online od: 4. júna 2021

Limitovaná séria Lisey’s Story je seriálovou adaptáciou knihy Stephena Kinga, ktorý k nej aj napísal scenár. Príbeh sleduje Lisey Landon (Julianne Moore) dva roky po tom, čo jej zomrel manžel Scott (Clive Owen), známy spisovateľ. Zvláštne udalosti, ktoré sa jej začnú diať v živote ju prinútia konfrontovať vlastné spomienky na manželstvo. Aj také, čo dlhodobo a cielene potláčala.
Všetkých osem dielov seriálu zrežíroval hviezdny čilský režisér Pablo Larraín (Ema, 2019, Jackie, 2016, NO, 2012).

Betty
Season 2, 6 dielov
HBO
Online od: 11. júna 2021

Mladé skejterky z New Yorku sa po roku vracajú v úspešnom seriáli od talentovanej režisérky Crystal Moselle (The Wolfpack, 2015, Skate Kitchen, 2018). Pätica hlavných protagonistiek sa pomaly, ale určite postupne presúva z obdobia dospievania do dospelosti a musí riešiť všetky výzvy s tým spojené – tlak spoločnosti a zodpovednosť voči svojmu okoliu alebo budovanie vzťahov s mužmi, ktorí dominujú skejterskej komunite.
Dej sa odohráva koncom roka 2020 a druhá séria zachytáva aj leto a jeseň v New Yorku, keď v ňom ešte stále pretrvávala pandémia Covidu-19.

Tuca & Bertie
Season 2, 10 dielov
Netflix
Online od: 13. júna 2021

Animátorka a ilustrátorka Lisa Hanawalt, ktorá sa ako producentka v minulosti podieľala napríklad aj na úspešnom netflixovom seriáli BoJack Horseman, prichádza po dvoch rokoch s druhou sériou svojho autorského projektu Tuca & Bertie o dvoch kamoškách, ktoré sú obe tridsiatničky, žijú v rovnakom bytovom dome a riešia vzťahy, prácu a svoje duševné zdravie. V druhej sérii si bude Tuca prioritne hľadať nového partnera a svojich vnútorných démonov zatlačí čo najďalej. Bertie sa, naopak, s tými svojimi popasuje aj pomocou terapie.

Katla
Season 1, 8 dielov
Netflix
Online od: 17.júna 2021

Mysteriózny islandský seriál Katla prináša príbeh Grímy, ktorá už rok hľadá svoju sestru. Tá zmizla po tom, čo na Islande vybuchla subglaciálna (ľadovcová) sopka Katla. Napriek tomu, že Gríma už pomaly stráca nádej, že ešte niekedy sestru uvidí, obyvatelia miest v blízkosti vybuchujúcej sopky zažívajú návštevy od neočakávaných hostí. Pod povrchom ľadovca sa možno skrýva niečo nečakané.

Physical
Season 1, 10 dielov
Apple TV+
Online od: 18. júna 2021

Komediálny seriál z produkcie Apple TV+ Physical je zasadený do 80. rokov a sleduje hlavnú protagonistku Sheilu Rubin (Rose Byrne). Tá je vzornou manželkou, podporujúcou muža v politickej kampani, a zároveň dokonalou matkou v domácnosti. V skutočnosti však bojuje s vlastným telom a nenaplnenými osobnými cieľmi. Pomoc objaví v nečakanom hobby – aerobiku. Nová záľuba sa v jednom momente stretne s nastupujúcim boomom VHS kaziet a z nenápadnej ženy v domácnosti sa stane úspešná riaditeľka vlastnej firmy a odborníčka na moderný životný štýl.

Feel Good (Netflix)
Lisey’s Story (Apple TV+)
Betty (HBO)
Tuca & Bertie (Netflix)
Katla (Netflix)
Physical (Apple TV+)