Júnové seriálové novinky
Ivana Hucíková 28/6/2020

Can You Hear Me?
Season 1, 10 dielov
Netflix
Online od: 4. júna 2020

Can You Hear Me? (M’entends-tu?) je seriál z kanadskej produkcie, ktorého prvú sériu kúpil Netflix a od 4. júna je prístupná aj u nás. Sleduje každodenný život Ady, Fabioly a Carolanne, troch kamarátok žijúcich v chudobnej časti mesta. Vďaka vzájomnnému priateľstvu sa s nádejou a humorom usilujú prekonávať nástrahy dospievania – nedostatok financií, vzťahy a svoje rodiny na pokraji rozpadu.

Dear…
Season 1, 10 dielov
Apple TV+
Online od: 5. júna 2020

Dokumentárny seriál z produkcie Apple TV+ s názvom Dear… inovatívnou formou prináša príbehy osobností, ktoré ovplyvňujú našu spoločnosť a kultúru, ako napríklad Spike Lee, Oprah Winfrey, Gloria Steinem alebo Jane Goodall. Prostredníctvom listov, ktoré im napísali fanúšikovia a ľudia hlboko ovplyvnení ich prácou, diváci spoznávajú známe osobnosti, ale aj obyčajných ľudí, ktorým zásadne zmenili život.

I May Destroy You
Season 1, 12 dielov
HBO
Online od: 7. júna 2020

Britský seriál I May Destroy You sa pozerá na súčasný život a vzťahy mileniálov najmä v kontexte sexuality a toho, čomu sa dnes hovorí konsent (obojstranný súhlas). Arabella (Michaela Coel) je Londýnčanka, hviezda Twitteru a autorka bestsellera s názvom Chronicles of a Fed-Up Millennial. Počas toho, ako pracuje na svojej knihe a snaží sa ju včas dokončiť, sa rozhodne dať si na chvíľu pauzu a stretnúť sa so svojimi známymi v centre Londýna na drink. Nasledujúce ráno sa však prebudí s rozbitou hlavou a totálnym oknom. S pomocou priateľov sa usiluje zistiť, čo sa počas minulej noci skutočne stalo.

Lenox Hill
Season 1, 9 dielov
Netflix
Online od: 10. júna 2020

Dokumentárna séria od Netflixu Lenox Hill sleduje osobný a najmä pracovný život štyroch zamestnancov nemocnice Lenox Hill v New Yorku. David Langer je primárom neurológie a spolu s kolegom Johnom Boockvarom operujú tie najkomplikovanejšie prípady nádorov na mozgu. Mirtha Macri pracuje ako lekárka na oddelení urgentného príjmu, kde sa každý deň stretáva s tými najrôznejšími prípadmi, ktoré robia jej prácu nekonečne pestrou. Amanda Little Richardson si dokončuje špecializáciu na oddelení gynekológie a pôrodníctva a počas toho aj sama otehotnie. Seriál je fascinujúcou sondou do zákulisia práce v nemocnici a ukazuje okrem iného aj to, akú emocionálnu záťaž takáto práca zanecháva na samotných doktoroch a doktorkách.

Perry Mason
Miniséria, 8 dielov
HBO
Online od: 21. júna 2020

Dobová miniséria Perry Mason sa odohráva začiatkom 30. rokov v Los Angeles – v meste, ktoré rozkvitá vďaka rope, filmovému priemyslu a nadchádzajúcim olympijským hrám. Súkromný detektív Perry Mason dostáva medializovaný prípad únosu dieťaťa a jeho vyšetrovanie prináša odhalenia, ktoré majú dôsledky pre samotného Masona, jeho klienta a mesto ako také.

I’ll Be Gone in the Dark
Season 1, 6 dielov
HBO
Online od: 28. júna 2020

Dokumentárna miniséria I’ll Be Gone in the Dark je inšpirovaná rovnomennou knihou spisovateľky Michelle McNamarovej. Tá sa počas písania tejto knihy snažila vypátrať násilného predátora a vraha, ktorého pomenovala Golden State Killer. Po Michellinej predčasnej smrti, knihu dokončili jej manžel Patton Oswalt a jej najbližší. Keď po niekoľkých rokoch prišla za manželom Michelle režisérka a držiteľka ceny Emmy Liz Garbus (What Happened, Miss Simone?, Love, Marilyn), netušila, že sa jej okrem príbehu Michelle podarí zachytiť a dokončiť aj príbeh spomínaného vraha.

Can You Hear Me (Netflix)
Dear... (AppleTV+)
I May Destroy You (HBO)
Lenox Hill (Netflix)
Parry Mason (HBO)
I'll Be Gone in the Dark (HBO)