Júnové seriálové novinky
Ivana Hucíková 30/5/2019

V priebehu júna sa na streamovacie platformy a televízne obrazovky vracajú pokračovania skvelých seriálových hitov, ale prichádza aj čerstvá novinka od režiséra Nicolasa Winding Refna, odpremiérovaná na nedávnom festivale v Cannes.

Príbeh služobníčky (The Handmaid’s Tale)
Season 3, 13 dielov
Hulu, HBO
Online od: 5.júna 2019

Tretia séria oceňovaného seriálu Príbeh služobníčky nadväzuje na udalosti tesne po závere tej predchádzajúcej. Pod povrchom dystopického štátu Giliád sa potichu rodí revolúcia. June sa podarilo svoju čerstvo narodenú dcérku dostať s pomocou priateľky Emily za hranice do Kanady a vo svojej doterajšej nepriateľke, pani Waterfordovej, nachádza nečakanú spojenkyňu. Podarí sa im spoločne vybudovať armádu služobníčiek, ktoré nakoniec zvrhnú totalitný štátny systém? Aj na to určite odpovie nových 13 dielov tretej série.

Black Mirror
Season 5, 3 diely
Netflix
Online od: 5.júna 2019

Obľúbený, ale aj nenávidený seriál Black Mirror o našej veľmi pravdepodobnej a temnej blízkej budúcnosti prichádza s piatym pokračovaním a predstaví herecké hviezdy ako napríklad Miley Cyrus, Andrew Scott (Fleabag, Sherlock), Christopher John Grace (That ’70s Show, BlacKkKlansman) alebo Anthony Mackie (Avengers: Endgame). Black Mirror znovu otvára témy partnerských problémov, umelej inteligencie alebo násilia formou, ktorá je často nepríjemná a šokujúca. Práve preto je mnohými tento seriál milovaný. Ale aj zatracovaný.

Big Little Lies
Season 2, 7 dielov
HBO
Online od: 9.júna 2019

Tichým kalifornským mestečkom otriasla nešťastná udalosť počas benefičného večierku, ktorá rozdelila jeho obyvateľov, ale spojila päť žien do nezvyčajného sprisahania. V druhej sérii seriálu ovenčeného niekoľkými cenami Emmy budeme môcť sledovať nie len policajné vyšetrovanie tragickej udalosti, ale aj dramatické vzťahové peripetie jednotlivých postáv popritom, ako sa snažia udržať spoločné tajomstvo. K hereckému ansámblu z prvej série – Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Laura Dern a Zoë Kravitz nepribudne v novom pokračovaní nikto iný ako samotná Meryl Streep. Určite sa je na čo tešiť!

Pose
Season 2, 10 dielov
FX, Netflix
Online od: 11.júna 2019

Pre všetkých fanúšikov retro New Yorku 80-tych rokov, vogue tanečnej komunity, epickej módy Billyho Portera alebo filmu Paris Is Burning je tu opäť pokračovanie seriálu Pose. Príbeh sa vracia k známym postavám z úvodnej série, ktoré si prechádzajú zdravotnými komplikáciami zapríčinenými vírusom HIV, partnerskými problémami, tranzíciou alebo nekonečnými pocitmi osamelosti a nepochopenia. Popritom sú divákom poctivo dávkované úchvatné scény z tzv. balls a nám nezostáva nič iné, iba povedať: „Tens! Tens across the board!“

Too Old To Die Young
Season 1, 10 dielov
Amazon Prime Video
Online od: 14.júna 2019

Nicolas Winding Refn (Drive, Only God Forgives, The Neon Demon) sa od úspešných celovečerných filmov presúva do televízneho prostredia. Jeho prvý serálový počin sleduje trúchliaceho policajta, ktorý sa s vrahom svojho kolegu ocitá vo svete mafiánskeho podsvetia plného nájomných zabijakov, členov Yakuzy a mexických kartelov, či ruských mafiánov a tínedžerských zabijakov.
Refn nezostáva nič dlžný svojmu pútavému vizuálnemu štýlu, no prvé reakcie po premiére v Cannes boli rozpačité. Kritizovali ho najmä pre zobrazenie sexuálneho násilia a stereotypné ženské protagonistky, čo niektorých divákov pobúrilo natoľko, že počas premietania odišli z kinosály. Od 14. júna sa teda môžeme presvedčiť, či mali pravdu.

The Handmaid's Tale (Zdroj: Hulu)
Black Mirror (Zdroj: Netflix)
Big Little Lies (Zdroj: HBO)
Pose (Zdroj: FX)
Too Old To Die Young (Zdroj: Amazon)