Je na obzore nový Matrix?
Publikované 12/5/2019

Tento rok oslavujú fanúšikovia kultových filmov viaceré výročia. Medzi inými aj dve dekády od prvého Matrixu. Pri príležitosti týchto osláv (a možno aj vďaka nim) sa v kuloároch začínajú šíriť reči o tom, že sestry Wachovské pripravujú ďalšie pokračovanie kultovej ságy.

Všetko sa to začalo rozhovorom pre Yahoo Movies, v ktorom sa režisér aktuálne v kinách uvádzaného tretieho pokračovania Johna Wicka Chad Stahelski zveril: „Som veľmi rád, že Wachovské nenakrúcajú len Matrix, ale rozširujú to, čo tak milujeme. A ak je to čo len trochu podobné tomu, čo už urobili, stačil by len telefonát typu ‘Hej, potrebujeme ťa ako kaskadéra’ a ja by som šiel a nechal sa zraziť autom.“ Režisér totiž s filmárkami spolupracoval už na predchádzajúcich dvoch filmoch.

Samozrejme, netreba zabúdať, že takéto reči sa objavili už niekoľkokrát a ani raz sa nepotvrdili. Stahelski taktiež povedal, že si nie je istý, či budú sestry Wachovské sedieť aj tentoraz na režisérskej stoličke, i keď obe majú byť do výroby filmu zapojené. Uvidíme, či je táto správa predzvesťou, alebo len ďalšou do zbierky. Pokračovanie po poslednom nie príliš vydarenom filme režisérskeho dua Jupiter na vzostupe je však viac ako očakávané.

Zdroj: www.empireonline.com