Filmový kokteil: Eggnog Kevina McCallistera
Publikované 26/12/2019

„I hope you’re all drinking milk, I wanna get rid of it,“  hovorí matka osemročného Kevina McCallistera. Ak už aj vy balíte kufre do Paríža či na Floridu, neváhajte prebytky vašich posviatočných chladničiek minúť na eggnog, tradičnú súčasť amerických (filmových) Vianoc. Tento jednoduchý drink nechýba v pohári počas „the most wonderful time of the year“ už od 18. storočia.

Eggnog si môžete vychutnať v atmosfére takmer tridsaťročnej, nemenej slávnej komédie Sám doma (Home Alone), ktorú v roku 1990 nakrútil začínajúci režisér Chris Columbus. Napriek viacerým problémom a hrozbe ukončenia nakrúcania sa film stal megahitom s rekordnými tržbami. Úspešným sa stalo aj pokračovanie Sám doma 2: Stratený v New Yorku (Home Alone 2: Lost in New York) z roku 1992. Pre fanúšikov očakávajúcich každoročne na televíznych obrazovkách príbeh o chlapcovi, ktorý zostane na Vianoce sám a rodinný dom svojrázne chráni pred dvoma nešikovnými lupičmi, odporúčame druhú epizódu dokumentu The Movies That Made Us (r. Brian Volk-Weiss, 2019) z produkcie Netflixu.

Na porciu (2l) potrebujete:

❄ 6 ks vajcia ❄ 230 g cukor ❄
❄ 200 ml bourbon ❄ 300 ml sherry ❄
❄ 500 ml mlieko ❄ 360 ml smotana ❄

Môžete použiť aj iný alkohol a víno podľa preferencií, pôvodne sa využíval rum a brandy. Do mixéru rozbite vajcia a miešajte na strednom pohone. Pomaly začnite pridávať cukor. Po tom, ako sa cukor rozpustí, môžete postupne pridávať mlieko, smotanu a nakoniec alkohol. Na zdravie a „Merry Christmas, you filthy animal… and a Happy New Year!“.


Eggnog pre Kinečko namiešal Martin Belan zo SKY Bar & Restaurant.