Filmový kokteil: Dr. Frank-N-Furter
Publikované 1/8/2019

Aj filmy majú svoju príchuť! Po mesiaci si pripíjame ďalšou netradičnou recenziou v podobe drinku, ktorý pozostáva z ingrediencií pripomínajúcich prostredie, atmosféru či charakter vybraného diela.

Dr. Frank-N-Furter do značnej miery stvárňuje našu aktuálnu tému mesiaca, ktorej vládne identita, a to v kontexte prestrojenia, burlesky, paródie a sebairónie, ale tiež provokatívnych narážok na svet ochorený rodovou stereotypizáciou. Náš „sweet transvestite from Transexual, Transylvania“ je popkultúrnou tvárou Victora Frankensteina, čo neskôr ovplyvnila i známeho darebáka zo záhrobia. Jeden stvoril umelé monštrum, druhý dal prednosť nespútaným orgiám a k tretiemu len toľko, že meno Beetlejuice za nič nevyslovujte trikrát! Rôzne identity, no stále tá istá, možno práve svojou extravaganciou pre publikum príťažlivá osobnosť.

V kultovom „midnight movie“ The Rocky Horror Picture Show, ktorý nakrútil v roku 1975 Jim Sharman podľa rovnomenného muzikálu Richarda O’Briena, sprevádza Dr. Frank-N-Furter svojím veľkolepým sídlom a laboratóriom dvojicu počestných zblúdilcov. A v tých mimozemských útrobách ich postupne zvádza…

Martin Belan zo SKY Bar & Restaurant vás tentoraz zvedie svojou jedinečnou receptúrou, pri ktorej zablúdil až do Londýna roku 1830 a okúsil odvážnu kombináciu tajných prísad pána Charlesa Tanqueraya. Jeho silný a korenistý gin má prinajmenšom takú „mind control“ ako um nášho šialeného vedca. Ale preto, že Dr. Frank-N-Furter je predovšetkým „sweet“, v nápoji nechýba sladké Martini Bianco a bazový sirup.

V letných horúčavách prichádza čas na malý striptíz. Pod ťažkou vrstvou šminiek a nablýskaným kostýmom sa ukrýva sviežosť a ľahkosť, identita, ktorú by ste u Dr. Franka-N-Furtera rozhodne nečakali.

30 ml Tanqueray Gin, 30 ml Martini Bianco, 15 ml elderflower cordial, top up with tonic. „Don’t dream it, be it!“