Februárové seriálové novinky
Ivana Hucíková 27/2/2021

Clarice
Season 1, 5 dielov
CBS
Online od: 11.februára 2021

Kriminálny seriál Clarice je pokračovaním úspešnej filmovej adaptácie Mlčania jahniat od Thomasa Harrisa. Dej sa odohráva v roku 1993, rok po udalostiach knihy, a sleduje agentku FBI Clarice Starling (Rebecca Breeds) počas toho, ako sa vracia do práce k ďalšiemu prípadu sériových vrážd. Okrem nového prípadu sa však Clarice musí vyrovnať s vlastnou minulosťou, ale aj politickým tlakom z Washingtonu.

The Great North
Season 1, 7 dielov
Fox
Online od: 14.februára 2021

Autorský tím, ktorý stojí za úspešným animovaným seriálom Bob’s Burgers, prichádza s animovanou komediálnou novinkou The Great North. Tá sa zameriava na rodinu Tobinovcov zo vzdialenej oblasti na Aljaške. Slobodný otec Beef Tobin sa v seriáli snaží vyvažovať prácu so starostlivosťou o svoje 4 deti, čo často nie je najjednoduchšie.
Postavy v angličtine dabujú známi herci ako Nick Offerman, Jenny Slate a Will Forte, no objaví sa aj Alanis Morissette, ktorá nadabovala samú seba.

Amend: The Fight For America
Season 1, 6 dielov
Netflix
Online od: 17.februára 2021

Historická dokumentárna novinka od Netflixu Amend: The Fight For America sa zameria na vývoj boja za rovné práva v Amerike prostredníctvom skúmania 14. dodatku americkej ústavy. Seriál otvára otázky rovnosti mužov a žien alebo sexuálnych a etnických menšín a kladie si otázku, čo v dnešnej dobe znamená byť občanom alebo občiankou USA.
Seriálom divákov sprevádza Will Smith a objavia sa v ňom aj iné známe osobnosti ako Samuel L. Jackson, Mahershala Ali, Laverne Cox, Hannah Gadsby, Lena Waithe alebo Pedro Pascal.

It’s a Sin
Miniséria, 5 dielov
HBO
Online od: 18.februára 2021

Britský seriál It’s a Sin sa odohráva v rokoch 1981 až 1991 v anglickom Londýne a prináša príbehy skupiny gejov a ich priateľov uprostred HIV/AIDS krízy v Británii. Počas dekády ich života stihnú stretnúť mnoho nových blízkych priateľov, užívať si nezáväzné známosti, nadviazať láskyplné partnerské vzťahy, ale aj stratiť mnoho blízkych ľudí práve pre rozšírenie HIV/AIDS.
Seriál vznikal pomerne dlho, najmä pre nezáujem producentov o takú citlivú a náročnú tému ako príbehy ľudí s HIV/AIDS. Po uvedení na anglickom Channel 4 sa z neho však stal hit a divácky najúspešnejší seriál tejto stanice.

Tell Me Your Secrets
Season 1, 10 dielov
Amazon Prime
Online od: 19.februára 2021

Dej seriálu Tell Me Your Secrets sa zameriava na troch hlavných protagonistov s problematickou minulosťou. Emma (Lily Rabe) je mladá žena, ktorá stretla nebezpečného vraha. John (Hamish Linklater) je predátor, ktorý hľadá vykúpenie a Mary (Amy Brenneman) je smútiaca matka, posadnutá nájdením jej zmiznutej dcéry. Všetci sa však dostávajú do situácií, v ktorých musia čeliť svojim tajomstvám a minulosti. A tie následne rozmazávajú hranicu medzi tým, kto je skutočný násilník a kto obeť.
Seriál prinášajú producenti úspešných projektov ako Big Little Lies a The Undoing.

Allen v. Farrow
Miniséria, 4 diely
HBO
Online od: 21.februára 2021

Dokumentárna miniséria Allen v. Farrow v 4 dieloch nazerá do súkromia prominentnej hollywoodskej dvojice režiséra Woodyho Allena a herečky Mii Farrow, ktorá po desaťročia plnila titulky novín. Po tom, čo Farrow obvinila Allena zo sexuálneho zneužívania ich sedemročnej adoptovanej dcéry Dylan, sa spustil súdny proces o starostlivosť o ich osvojené deti a na svet sa dostala aj informácia o vzťahu Woodyho Allena s adoptívnou dcérou Mii Farrow – Soon-Yi. Udalosti, ktoré viedli k rozpadu ich vzťahu a rodiny, dodnes vyvolávajú záujem novinárov a fanúšikov populárnej dvojice.

Clarice (CBS)
The Great North (Fox)
Amend: The Fight For America (Netflix)
It's a Sin (HBO)
Tell Me Your Secrets (Amazon Prime)
Allen v. Farrow (HBO)