Februárové seriálové novinky
Ivana Hucíková 9/2/2020

High Maintenance
Season 4, 9 dielov
HBO
Online od: 7. februára 2020

Jeden z najlepších súčasných komediálnych seriálov sa vracia na HBO so štvrtou sériou. High Maintenance dáva divákom možnosť nahliadnuť do domácností a súkromných životov excentrických obyvateľov New Yorku. V každom z dielov sa objavia nové postavy a nové príbehy, ktoré spolu nesúvisia, no veľmi vtipne a trefne ilustrujú, ako v skutočnosti vyzerá súčasný život v New Yorku. Príbehy prepája len jeden element – kuriér, ktorý všetkým díluje trávu.

Narcos: Mexico
Season 2, 10 dielov
Netflix
Online od: 13. februára 2020

Pôvodný seriál o Pablovi Escobarovi a narkobarónoch z Kolumbie mal mať aj štvrtú sériu o mexických drogových karteloch. Netflix sa však na túto tému rozhodol spraviť samostatný seriál a skoro kompletne vymeniť aj jeho obsadenie. Vo februári sa na túto streamovaciu službu vracia už jeho druhá séria. Seriál sleduje pôvod toho, čo dnes nazývame protidrogová vojna a zaznamenáva zrod mexických drogových kartelov. Najskôr šlo len o menšie a neorganizované gangy dílerov marihuany. Neskôr sa však na scéne objavili Guadalajarovci, ktorí gangy zjednotili do obrovského kartelu.

High Fidelity
Season 1, 10 dielov
Hulu
Online od: 14. februára 2020

Nový seriál so Zoë Kravitz v hlavnej úlohe vznikol na námet rovnomennej knihy britského autora Nicka Hornbyho. V roku 2000 bola už táto kniha sfilmovaná (Všetky moje lásky) a vo filme si zahrali John Cusack, Jack Black alebo Lisa Bonet, mama Zoë Kravitz.
Ústrednou postavou seriálu je Rob (Zoë Kravitz), ktorá vlastní obchod s vinylovými platňami. Práve vďaka hudbe sa jej darí (ale občas aj celkom nedarí) dostať sa z posledného rozchodu a ostatných stroskotaných vzťahov.

Year of the Rabbit
Season 1, 6 dielov
HBO
Online od: 19. februára 2020

Britský sitcom začiatkom leta odvysielala stanica Channel 4 a v polovici februára sa vďaka HBO dostáva aj do zahraničnej distribúcie.
Príbeh je zasadený do Londýna v roku 1887 a sleduje dvojicu viktoriánskych detektívov, vyšetrujúcich lokálnu vraždu. Šéf polície im nariadi posilu do vyšetrovacieho tímu – svoju adoptívnu dcéru, ktorá sa tak stane prvou ženou v radoch britskej polície. Trio vyšetrovateľov musí bojovať nielen proti zločinu, ale aj proti pouličným gangom, skorumpovaným politikom, bulharskej princeznej alebo Sloniemu mužovi.

Hunters
Season 1, 10 dielov
Amazon Prime Video
Online od: 21. februára 2020

V hlavnej úlohe s Al Pacinom bude seriál Hunters sledovať skupinu lovcov nacistov z New Yorku v roku 1977. Keď zistia, že mnoho vysoko postavených nacistických dôstojníkov žije v utajení v USA a plánujú tam vytvoriť Štvrtú ríšu, sa lovci vydávajú na likvidačnú misiu, pri ktorej chcú zabrániť nacistom v prípravách ďalšej celosvetovej genocídy.
Pod seriálom je podpísaný ako producent aj úspešný režisér a scenárista Jordan Peele (Get Out, US).

Better Call Saul
Season 5, 10 dielov
AMC
Online od: 23. februára 2020

Spin-off prequel úspešného seriálu Breaking Bad je po dvoch rokoch späť s piatym pokračovaním. Dejovo sa pomaly čoraz viac približuje udalostiam, ktoré diváci už veľmi dobre poznajú práve z Breaking Bad, a podľa producentov by práve piata séria mala byť tá, kde k prelínaniu týchto dejových línií konečne príde.
Better Call Saul sleduje podvodníka Jimmyho McGilla (Bob Odenkirk), ktorý sa najskôr túži stať uznávaným právnikom, no pre nevôľu osudu a staršieho brata sa z neho nakoniec stáva právny zástupca kriminálnikov.

I Am Not Okay with This
Season 1, 8 dielov
Netflix
Online od: 26. februára 2020

Netflix tento mesiac prinesie aj nový tínedžerský seriál režiséra projektu The End of the F***ing World Jonathana Entwistla, ktorý ho opisuje ako „niečo medzi Sex Education a Stranger Things“.
Hlavnou hrdinkou seriálu je mladá stredoškoláčka Sydney, ktorá sa snaží zorientovať vo svojej problematickej rodine, prebúdzajúcej sa sexualite a nástrahách strednej školy. A popritom všetkom zistí, že sa v nej prebúdzajú záhadné superschopnosti.

Altered Carbon
Season 2, 8 dielov
Netflix
Online od: 27. februára 2020

Po úspechu prvej série kyberpunkového seriálu Altered Carbon Netflix neuvažoval o ďalšom pokračovaní, no po dvoch rokoch nakoniec svoje rozhodnutie prehodnotil. V príbehu o svete z roku 2384, v ktorom sa ľudské vedomie dá prenášať do rozličných tiel, sa opäť vraciame k bývalému vojakovi a vyšetrovateľovi Takeshimu Kovacsovi. Takeshi sa už storočia snaží nájsť svoju stratenú lásku Quellcrist Falconer (Renée Elise Goldsberry). Po neúspešných pokusoch sa vracia na svoju domovskú planétu, kde dúfa, že ju nájde popri tom, ako sa pokúsi objasniť sériu rôznych vrážd. Zisťuje však, že nárast kriminality má mnoho spoločného práve s jeho dávnou láskou.

High Maintenance (HBO)
Narcos: Mexico (Netflix)
High Fidelity (Hulu)
Year of the Rabbit (HBO)
Hunters (Amazon Prime)
Better Call Saul (AMC)
I Am Not Okay with This (Netflix)
Altered Carbon (Netflix)