Fashion LIVE! prinesie do kín kvalitné filmy zo sveta módy
Publikované 16/4/2018

Najväčšie módne podujatie Fashion LIVE! sa prvýkrát dostáva aj do filmových kinosál. Spoločne s generálnym partnerom Aupark prináša na Slovensko po prvýkrát filmový festival, ktorý sa počas celých štyroch dní bude venovať móde a na mušku si zoberie slávnych domácich i svetových dizajnérov. Fashion LIVE! Film Festival sa uskutoční 18. – 21. 4. 2018 v priestoroch Cinema City v nákupnom centre Aupark v Bratislave.

Podujatie Fashion LIVE! prinesie to najlepšie z filmového sveta módy. Nebudú chýbať čerstvé novinky, ktoré si vychutnajú nielen jej milovníci. Štvordňový filmový maratón, ktorý podujatie Fashion LIVE! prináša v spolupráci s nákupným centrom Aupark Bratislava, predstaví divákom celkovo až 35 filmov a krátkych videí, ktoré predvedú módu aj ako súčasť umenia.

Fashion LIVE! Film Festival otvorí film The Gospel According to André, ktorý zachytáva život svetoznámeho editora a štylistu Andrého Leona Talleya. Spolu s ním sa vo filme objaví aj Anna Wintourová, Whoopi Goldbergová alebo Tom Ford. Chlapec, ktorého vychovávala jeho babička, už od detstva rád čítal a vyrastal s časopisom Vogue v ruke. Verejnosť zaujal svojou neomylnou schopnosťou odhaliť talent a potenciál u dovtedy neznámych dizajnérov.

Program festivalu je pestrý v každom smere, aby čo najbližšie priblížil divákom tvorbu dizajnérov, prípravy módnych kolekcií a prehliadky na mólach. Zároveň im dá možnosť vychutnať si umeleckú stránku módneho priemyslu, ktorá zohráva vo fashion premietaniach významnú úlohu.

„Sme veľmi radi, že do programu festivalu sa nám podarilo získať úplné novinky, ktoré doposiaľ neboli zaradené do distribúcie slovenských kín. Program sme zámerne rozdelili do niekoľkých sekcií, ktoré sa dotýkajú rôznych tém v oblasti módy. Zaujímavá bude aj samostatná sekcia krátkych slovenských a českých filmov, ktorá by mala byť zároveň aj impulzom pre ďalšiu filmovú tvorbu zameranú na fashion,“ vysvetľuje manažérka projektu Fashion LIVE! Zora Husarčíková.

Fashion LIVE! Film Festival je postavený na štyroch sekciách, vďaka ktorým si široká škála publika príde na svoje.

1) Fashion ikony
V tejto časti programu sa festival zameria na filmy o svetoznámych dizajnéroch a osobnostiach z oblasti módy. Na filmových plátnach budú mať diváci možnosť vidieť filmy ako House of Z, We Margiela, Iris, The Gospel According to Andre, House a Vivienne Westwood: Do It Yourself.

2) Sustainable Fashion
Festival sa venuje aj témam z oblasti udržateľnej módy a recyklácie. Festival ponúkne filmy Slowing Down Fast Fashion alebo Out of Fashion.

3) Slovenské a české fashion filmy
Diváci sa stretnú aj s lokálnymi dizajnérmi, pričom Fashion LIVE! Film Festival predstaví aj nové talenty mladej generácie. Chýbať nebude ani filmový portrét Jakuba Jahna.

4) Selekcia z filmového festivalu Fashionclash
Podujatie ponúkne aj selekciu filmov z holandského filmového festivalu Fashionclash, ktorá je plná rôznorodých a pestrých módnych videí najmä od zahraničných dizajnérov.

Predpredaj lístkov na Fashion LIVE! Film Festival bude spustený v priebehu budúceho týždňa v priestoroch a na webstránke CinemaCity.