Decembrové seriálové novinky
Ivana Hucíková 14/12/2019

Magic for Humans
Season 2, 6 dielov
Netflix
Online od: 4.decembra 2019

Komik a kúzelník Justin Willman sa opäť vracia do ulíc, kde vždy rád prekvapuje náhodných okoloidúcich kombináciou svojského humoru a kúzelníckych trikov. V druhej sérii tejto komediálnej reality show Willman znovu predvedie niekoľko neuveriteľných kúzelníckych čísiel bez pomoci špeciálnych kamerových efektov alebo post-produkcie. Šesť dielov druhej série je fajn oddychovka do uponáhľaných predsviatočných dní.

Truth Be Told
Season 1, 10 dielov
Apple TV+
Online od: 6.decembra 2019

Nová streamovacia platforma Apple TV+ prináša v mesiaci december dramatickú seriálovú minisériu Truth Be Told podľa knižnej predlohy s názvom Are You Sleeping autorky Kathleen Barber. Príbeh sa zameriava na moderátorku podcastu o skutočných kriminálnych zločinoch Poppy Parnell (Octavia Spencer). Poppy začína pochybovať o vine odsúdeného vraha, ktorého pred rokmi sama obvinila. Warren Cave (Aaron Paul) si odpykáva trest za vraždu otca dvoch detí, no tvrdí, že je nevinný a niekto ho z tohto trestného činu krivo obvinil.

Láska je láska: Generácia Q (The L Word: Generation Q)
Season 1, 8 dielov
HBO
Online od: 8.decembra 2019

Revolučný seriál Láska je láska (The L Word) zobrazujúci životy lesbických priateliek z Kalifornie má už za sebou úspešných 5 sérií (2004 – 2009). Tento rok sa vracia s dlho očakávaným pokračovaním, aj s čiastočne pôvodným obsadením.
V čase svojho vzniku bol považovaný za radikálny práve pre zobrazovanie ľúbostných vzťahov medzi pármi rovnakého pohlavia bez pátosu a predsudkov. O desať rokov neskôr sa príbehy queer komunity opäť vracajú na televízne obrazovky, no s výrazne početnejším zastúpením transrodových postáv alebo etnických minorít. Seriál si tak ponecháva nielen romantickú zápletku o vzťahoch, sexe a intrigách, ale aj radikálny prístup k spoločenským tabu (nielen) o queer komunite.

Work in Progress
Season 1, 8 dielov
HBO
Online od: 8.decembra 2019

Pri komediálnych seriáloch o queer komunite ešte chvíľku zostaneme. HBO totiž okrem seriálu Láska je láska v decembri uvedie aj novinku s názvom Work in Progress. Tento seriál sleduje život osamelej 45-ročnej Abby, ktorá samu seba definuje ako „tučnú queer lesbu“. Abby nezažíva práve najšťastnejšie obdobie svojho života, no stretáva osobu, ktorá radikálne zmení jej pohľad nielen na okolitý svet, ale aj na ňu samotnú. V hlavnej úlohe sa predstaví známa stand-up komička z Chicaga Abby McEnany, ktorá je zároveň aj spoluautorkou tohto televízneho projektu.

Don’t F**k with Cats: Hunting an Internet Killer
Season 1 (miniséria), 3 diely
Netflix
Online od: 18.decembra 2019

Kontroverzná dokumentárna miniséria o kanadskom vrahovi menom Luka Rocco Magnotta prichádza v mesiaci december na streamovaciu službu Netflix. Magnotta sa v roku 2012 stal neslávne známym tým, že na internet zavesil video, v ktorom týra mačiatka. Pri zvieratách však bohužiaľ neskončil. Miniséria sa v troch dieloch zameriava hlavne na to, ako sa skupine neznámych ľudí na internete podarilo zmobilizovať a spoločnými silami vyhľadať neznámeho muža, čo ubližuje mačiatkam a ešte to aj zverejňuje na internete. Seriál tak prináša nielen šokujúci príbeh tyrana a vraha, ale aj pohľad do zákulisia fungovania internetu a komunity neznámych ľudí z celého sveta, ktorým sa ho podarilo vypátrať.

Zaklínač (The Witcher)
Season 1, 9 dielov
Netflix
Online od: 20.decembra 2019

Po tom, čo sa na HBO tento rok oficiálne skončil seriál Hra o tróny, sa streamovacie služby a televízie predbiehajú v tom, ktorý nový seriál nahradí túto už kultovú televíznu show. Pre Netflix je to práve seriál Zaklínač. Tento fantasy projekt vznikol ako adaptácia svetoznámej knižnej série autora Andrzeja Sapkowského. Sleduje príbeh Geralta z Rivie, samotárskeho lovca všemožných netvorov, ktorý zápasí nielen s upírmi, trolmi a vlkolakmi, ale aj sám so sebou. Vo svete, kde sú ľudia často zákernejší ako nebezpečné monštrá, si nevie nájsť miesto. V hlavnej úlohe Geralta sa predstaví filmový Superman Henry Cavill.

Magic for Humans
Truth Be Told

Láska je Láska: Generácia Q
Work In Progress
Don’t F**k With Cats: Hunting an Internet Killer
Zaklínač (The Witcher)