Augustové seriálové novinky
Ivana Hucíková 8/8/2018

V auguste sa na televízne obrazovky vracia hneď niekoľko divácky obľúbených seriálov, no nájdu sa aj úplné novinky, ktoré skúšajú preraziť medzi silnou konkurenciou na poli quality TV.

Insecure
HBO
Season 3, 8 dielov
Online od: 12. augusta 2018

Dlhoočakávané tretie pokračovanie komediálneho seriálu Insecure prichádza na obrazovky stanice HBO už 12. augusta. Dejovo sa nová séria vracia k hlavnej protagonistke Isse (Issa Rae), ktorá sa po rozchode s dlhoročným priateľom Lawrencom nasťahovala k svojmu milencovi a snaží sa upratať si nielen svoj osobný, ale aj profesionálny život. Spolu so svojou najbližšou priateľkou Molly (Yvonne Orji) riešia každodenné starosti 30-ročných „millenial girls“, akými sú vzťahy, peniaze, tehotenstvo alebo kariéra. Polhodinové diely postupne otvárajú aj spoločenskú a rasovú problematiku súčasných Afroameričanov, vďaka čomu sa tento seriál stal okamžite obľúbeným medzi divákmi. Kritici už od prvej série vyzdvihujú okrem skvelého humoru najmä skutočnosť, ako vďaka Insecure získala spomínaná komunita dôležitú a viditeľnú formu reprezentácie aj medzi úspešnými televíznymi projektami.

Animals
HBO
Season 3, 10 dielov
Online od: 3. augusta 2018

Animovaný seriál o neurotických zvieratách z New Yorku a ich bizarných každodenných príbehoch je späť! Vo svojej tretej sezóne sa tento multižánrový projekt vracia do post-apokalyptického „veľkého jablka“, prelína animované časti s hranými segmentami a ponúka už tradične pestré zastúpenie známych osobností, ktoré nahovorili jednotlivé postavičky, ako napríklad Lucy Liu, Johnny Knoxville, Demi Moore, Moby, Tracy Morgan alebo Princess Nokia.

Better Call Saul
AMC
Season 4, 10 dielov
Online od: 6. augusta 2018

Televízny projekt, ktorý vznikol ako prequel k jednej z postáv vynikajúceho seriálu Breaking Bad (AMC, 2008-2013), sa v najnovšej štvrtej sérii postupne približuje udalostiam, ktoré diváci poznajú zo seriálu o úspešných obchodníkoch s modrým amfetamínom. Jimmy McGill alias Saul Goodman (Bob Odenkirk) prišiel o svojho staršieho brata a postupne sa z neho stáva cynický právnik, ktorý sa na obrazovkách prvýkrát predstavil v seriáli Breaking Bad. Autori projektu Better Call Saul sa nechali počuť, že je už najvyšší čas na to, aby sa príbehy prequelu a pôvodného seriálu konečne stretli, čím naznačili divákmi dlhoočakávaný dejový zvrat, ktorý môže prísť práve v aktuálnej sezóne.

Disenchantment
Netflix
Season 1, 10 dielov
Online od: 17. augusta 2018

Matt Groening, tvorca seriálov Simpsonovci (20th Century Fox Television, 1989 – súčasnosť) a Futurama (20th Century Fox Television, 1999 – 2013) prichádza so seriálovou novinkou pre stanicu Netflix s názvom Disenchantment. Animovaný fantasy sitcom pre dospelých je zasadený do stredovekej krajiny Dreamland a sleduje dobrodružstvá mladej rebelujúcej princeznej – alkoholičky Bean, jej „osobného démona“ Luciho a spoločníka Elfa. Seriál vzniká v štúdiu, ktoré s Groeningom spolupracovalo aj na minulých projektoch a štýlom animácie zostáva blízky jeho predchádzajúcej práci. Samotný Groening sa o svojej novinke na júlovom Comic-Cone vyjadril, že pôjde o seriál „o živote a smrti, láske a sexe a o tom, ako sa neprestávať smiať vo svete plnom utrpenia a idiotov aj napriek tomu, čo vám hovoria starší, čarodejníci alebo iní blbci.“[1]

[1]Interview pre Independent

Insecure (Zdroj:HBO)
Animals (Zdroj: HBO)
Better Call Saul (Zdroj: AMC)
Disenchantment (Zdroj: Netflix)