Augustové seriálové novinky
Ivana Hucíková 1/8/2019

Dear White People
Season 3, 10 dielov
Netflix
Online od: 2. augusta 2019

Komediálno-dramatický seriál Dear White People vznikol na základe rovnomenného filmu z roku 2014 (r. Justin Simien) a toto leto predstaví už svoju tretiu sériu. Tá sa opäť vracia do Winchesteru, prevažne belošskej Ivy League školy, kde je medzi študentmi stále citeľné rasové napätie. Seriál sleduje skupinu černošských študentov, ktorí sa snažia zorientovať vo svete sociálnych rozdielov, kultúrnych stereotypov, politickej korektnosti a aktivizmu. Jednotlivé príbehy sa neboja odkrývať aj témy ako online šikana, znásilnenie alebo radikálna pravica. Skvelý scenár a originálny humor v kombinácii s precíznou iróniou v Dear White People prinášajú jedinečný pohľad do života a problémov súčasných afro-amerických miléniálov.

 

GLOW
Season 3, 10 dielov
Netflix
Online od: 9. augusta 2019

GLOW (Gorgeous Ladies of Wrestling), obľúbený komediálny seriál z originálnej produkcie Netflixu o ženách vo svete wrestlingu z 80. rokov je späť. V tretej sérii sa wrestlerská partička presúva do hlavného mesta zábavy a hazardu – Las Vegas, kde budú musieť okrem partnerských problémov a škrípajúcich priateľstiev vyriešiť aj to, ako dajú dohromady ich live show vo Fan-Tan kasíne. V novej sérii sa k pôvodnému obsadeniu pridá aj Geena Davis, známa ako Thelma zo seriálu Thelma and Louise. Geena sa predstaví ako programová riaditeľka vegaského kasína, v ktorom budú wrestlerky vystupovať.

 

Mindhunter
Season 2, 8 dielov
Netflix
Online od: 16. augusta 2019

Návrat seriálu Davida Finchera Mindhunter patrí jednoznačne k najočakávanejším udalostiam tohtoročnej seriálovej sezóny. Prvá séria spôsobila v roku 2017 vo svete menšiu histériu, keď divákom ponúkla strhujúci príbeh dvoch agentov FBI, ktorí v 70. rokoch vyšetrujú sériu vrážd pomocou novej techniky. Vďaka rozhovorom s väznenými sériovými vrahmi sa im podarí vypracovať nové postupy vyšetrovania, ktoré položili základy kriminálnej psychológii a policajnému profilovaniu vrahov. V druhej sérii sa s agentmi Holdenom Fordom (Jonathan Groff) a jeho starším kolegom Billom Tenchom (Holt McCallany) pozrieme na prípad vrážd detí z Atlanty v rokoch 1979 až 1981. V tom čase bolo v Atlante (štát Georgia) zavraždených až 28 afro-amerických detí a tínedžerov, no dodnes sa všetkých páchateľov nepodarilo nájsť. Zaujímavosťou je, že tento prípad vyšetrovatelia znovu otvorili tento rok v marci a dúfajú, že nové technológie im ho umožnia aj úspešne uzavrieť.

 

This Way Up
Season 1, 6 dielov
Hulu/Channel 4
Online od: 21. augusta 2019

Írska komička Aisling Bea sa už nejakú chvíľku pohybuje vo svete stand-upov a televíznych seriálov ako napríklad The Fall alebo Dead Boss. Tentoraz prichádza s vlastnou televíznou show, v ktorej aj sama účinkuje. This Way Up sleduje učiteľku angličtiny Aine (Aisling Bea) počas toho, ako si prechádza „menšou“ životnou krízou. Po tom, ako sa nervovo zrúti, sa snaží dať svoj život znova dohromady aj s pomocou svojej sestry Shony (Sharon Horgan) a podivných žiakov z jej školy. Smutno-smiešny seriál je plný suchého, no skvelého britského humoru a určite bude stáť za to.

Dear White People (Zdroj: Netflix)
GLOW (Zdroj: Netflix)
Mindhunter (Zdroj: Netflix)
This Way Up (Zdroj: Hulu)