Aprílové seriálové novinky
Ivana Hucíková 14/4/2019

Apríl 2019 je pre mnohých vrcholom tohtoročnej seriálovej sezóny. Po dvoch rokoch sa na obrazovky HBO vracia záverečná séria najsledovanejšieho seriálu všetkých čias Game of Thrones (14. apríl 2019). Tento mesiac však okrem ôsmej série Game of Thrones zaujmú aj iné projekty. Tu je niekoľko z nich:

Killing Eve
(SK: Na muške)
Season 2, 8 dielov
HBO
Online od 7. apríla 2019

Seriál Killing Eve bol mnohými (aj u nás v Kinečku) označovaný za ten najlepší, ktorý sa v roku 2018 objavil na televíznych obrazovkách. Skvelá Sandra Oh za stvárnenie jednej z hlavných postáv seriálu, agentky britskej tajnej služby MI5 Eve Polastri, dokonca získala ocenenie Zlatý glóbus ako vôbec prvá Američanka ázijského pôvodu.
Druhá séria Killing Eve sa opäť vracia k nájomnej vrahyni Villanelle (Jodie Comer), ktorá sa ranená snaží utiecť pred agentkou Polastri. Hra na mačku a myš sa začína odznova a sledovanie elektrizujúceho napätia medzi Villanelle a Eve bude opäť určite rovnako návykové ako minulý rok. Seriál bol len nedávno obnovený aj pre tretie pokračovanie. Máme sa teda ešte na čo tešiť!

Special
Season 1, 8 dielov
Netflix
Online od 12. apríla 2019

Ryan má niečo po dvadsiatke, je gay a trpí mozgovou obrnou. Stále býva so svojou matkou, no konečne sa mu podarilo nájsť si prvý job – neplatenú stáž pre blog „Eggwoke“. Postupne sa osamostatňuje, odsťahuje sa do vlastného bývania a začína randiť. Komediálny seriál Special je čiastočnou autobiografiou jeho tvorcu a predstaviteľa hlavnej postavy v jednom Ryana O’Connella. Divákom prináša autentické postavy, témy a každodenné situácie hendikepovaných ľudí, ktoré sa na obrazovky komerčných televízií až tak často nedostávajú.

Gentleman Jack
Season 1, 8 dielov
HBO
Online od 22. apríla 2019

Dobový britský seriál Gentleman Jack sa odohráva v roku 1832 a prináša príbeh Anny Lister, excentrickej majiteľky chátrajúceho rodinného sídla v Halifaxe. Anna sa po niekoľkých rokoch strávených v exotických krajinách vracia do rodného Anglicka, aby oprášila zašlú slávu uhoľných dolov, ktoré zdedila po svojich predkoch. Anna Lister však nie je tradičnou anglickou paničkou. Oblieka sa do pánskeho štýlu, je ambiciózna, inteligentná a veľmi šarmantná. Na to, aby si vydobila rovnocenné miesto v spoločnosti, sa však musí dobre vydať. A to aj plánuje. Len nie za muža. Anna si za ženu vyberie bohatú paničku a neláme si hlavu so spoločenskými predsudkami. Seriál je založený na skutočných udalostiach a zachovaných zápiskoch Anny Lister, ktorá detailne popísala svoj život aj s pikantnými detailmi vzťahov v niekoľkých denníkoch.

Chambers
Season 1, 10 dielov
Netflix
Online od 26. apríla 2019

Nový hororový seriál Netflixu Chambers sleduje mladú ženu Sashu po transplantácii srdca. Po čase začne Sasha na sebe pozorovať zmenu správania a osobnosti. To ju postupne privádza k darkyni. Sasha sa stáva posadnutou jej príbehom a pomaly odkrýva aj desivú minulosť bývalej majiteľky jej nového srdca. Seriál má napínavú hororovú atmosféru a v jednej z hlavných postáv sa predstaví aj Uma Thurman.

 

BONUS:
Homecoming: A Film By Beyonce
Netflix
Online od 17. apríla 2019

Homecoming síce nie je seriál, no tento biografický dokument o minuloročnom historickom vystúpení Beyoncé na festivale Coachella (stala sa prvou afroamerickou ženou, ktorá bola hlavným headlinerom festivalu) určite stojí za pozornosť. Nie je to len náhľad do zákulisia prípravy vystúpenia jednej z najväčších súčasných hviezd pop music. Film je aj sondou do súkromného života Beyoncé a jej rodiny, do afroamerických tradícií a vzťahov. V neposlednom rade tak hovorí aj o dôležitosti černošskej kultúry v dnešnej spoločnosti.

Killing Eve (Zdroj: HBO)
Special (Zdroj: Netflix)
Gentleman Jack (Zdroj: HBO)
Chambers (Zdroj: Netflix)
Homecoming: A Film By Beyonce (Zdroj: Netflix)
Game of Thrones (Zdroj: HBO)