24. MFDF Ji.hlava // Krátka radosť: Guestlist
Publikované 22/10/2020

Krátká radost ponúka výber najlepších svetových krátkych filmov – zvrchovaných diel, ktoré skúmajú na malom a ešte menšom priestore možnosti a silu dokumentu.

Vyberte najlepší krátky film – porota ste vy! Sledujte nominované filmy zadarmo na DAFilms od 19. októbra a rozhodnite o víťazovi Ceny divákov. Hlasovanie končí 29. októbra. Víťazný film získa online distribúciu a propagáciu filmu v hodnote 3.000 EUR, všetci hlasujúci budú zaradení do žrebovania o festivalové ceny.

Guestlist
r. Vladimír Turner, Česko, 2020, 20 min

Zoznam hostí – symbol nedotknuteľnosti spoločenskej smotánky. Režisér strieda kradmé záznamy zo života tých najbohatších, zahŕňajúce schôdzky na jachtách s vírivkou a popíjanie šampanského na luxusných večierkoch, so záznamom vlastnej umeleckej performance, v ktorej hŕstka jedincov vládne celému svetu.

„Bílý. Muž. Bohatý. Mít jachtu, luxusní polobotky a zlaté manžetové knoflíčky. Ještě bohatší. Mít heliport na zahradě svého platinového paláce. Nezapadáte do těchto kategorií? Nemáte zlatou jachtu ani manžetové knoflíčky? Nemáte vlastní prase na hledání lanýžů? Pravděpodobně patříte k 99 % populace.“ V. Turner


Film Guestlist si môžete pozrieť priamo pod týmto článkom.

>
">
Guestlist
Vladimír Turner