INÉ VÍZIE SK po tretie!

PAF – Přehlídka filmové animace a současného umění v spolupráci s online filmovým magazínom Kinečko a filmovým seminárom 4 živly vyzývajú autorov k zasielaniu audiovizuálnych diel do 3. ročníka súťaže pohyblivých obrazov Iné vízie SK.

Od roku 2016 u nás Iné vízie SK fungujú ako jediný projekt svojho druhu, sledujú súčasnú slovenskú (profesionálnu aj amatérsku) umeleckú scénu a poskytujú priestor pre prezentáciu toho najzaujímavejšieho, čo sa v oblasti experimentálneho filmu, animácie, performance či video artu za uplynulých 18 mesiacov u nás odohralo. 10 krátkometrážnych snímok je zakaždým výsledkom preferencií prizvaného kurátora. Tento rok je ním vizuálny umelec, výtvarník a hudobník András Cséfalvay. Odlišné záujmy jednotlivcov z oblasti audiovizuálneho umenia umožňujú špecifikosť daného výberu a vízie sú tak z roka na rok skutočne iné.

Premiéra Iných vízií SK 2018 sa uskutoční v decembri na PAF Olomouc 2018. Na slovenskú premiéru spolu s vyhlásením víťaza sa diváci budú môcť tešiť už tradične na zimnej edícii 4 živlov. Selekcia bude následne súčasťou rôznych kultúrnych podujatí a ako kolektívna výstava bude sprístupnená návštevníkom galérií po celom Slovensku.

PODMIENKY PRIHLÁSENIA DO SÚŤAŽE:

• dielo je možné premietať v kinosále a inštalovať v galérii

• dielo nie je v termíne uzavretia open callu staršie ako 18 mesiacov

• dielo má nezávislý a nekomerčný charakter

• dielo bolo vytvorené na území Slovenska (autor nemusí mať slovenské občianstvo, rozhoduje miesto vzniku)

• dielo nesmie prekročiť dĺžku 30 minút

• svoje diela môžu prihlásiť profesionáli aj amatéri všetkých vekových kategórií

• je možné zaslať viacero diel (pre každé je potrebné vyplniť prihlášku zvlášť)

• účasť v súťaži nie je obmedzená účasťou na minulých ročníkoch (autori sa môžu hlásiť opakovane)

Diela môžete prihlasovať na adrese http://www.pifpaf.cz/cs/jv-sk-oc-2018 od 10. augusta 2018 do 30. septembra 2018. Pre viac informácií neváhajte kontaktovať koordinátorku súťaže Petru Sedlákovú na adrese petra@kinecko.com.